Прощена дебіторська заборгованість ≠ безнадійна заборгованість

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Списання безнадійної дебіторської заборгованості: Скачати бухпроведення

Прощена дебіторська заборгованість не відповідає критеріям безнадійної дебіторської заборгованості, тобто по якій минув термін позовної давності, то на неї не діють норми підпункту 139.2.2 Податкового кодексу України (ПК). А саме щодо зменшення фінансового результату до оподаткування на суму списаної дебіторської заборгованості (у т. ч. за рахунок створеного резерву сумнівних боргів), яка відповідає ознакам, визначеним підпункті 14.1.11 ПК.

Водночас у випадку прощення дебіторську заборгованість відповідно до підпункту 14.1.257 ПК визначають як безповоротну фінансову допомогу.

За підпунктом 140.5.10 ПК фінансовий результат податкового звітного періоду збільшують зокрема на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг):

  • особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб);
  • платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX ПК.

Це не стосується безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення підпункту 140.5.9 ПК.

Тому якщо лізингоотримувач не є платником податку на прибуток (крім фізичних осіб), або платником податку, який оподатковується за ставкою 0%, то лізингодавець на дату прощення дебіторської заборгованості за поставлену техніку має збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму такої прощеної дебіторської заборгованості.

Якщо лізингоотримувач зареєстрований в Реєстрі неприбуткових установ та організацій, лізингодавець має збільшити свій фінансовий результат на суму прощеної дебіторської заборгованості, що перевищує 4% його оподатковуваного прибутку попереднього звітного року відповідно до підпункту 140.5.9 ПК.

Лист ДФС від 15.07.2019 № 3272/6/99-99-15-02-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді