З 05.08.2019 нові рахунки банки відкриватимуть відповідно до вимог стандарту IBAN. А з 01.11.2019 всі перекази проводитимуть лише з використанням IBAN.
Рахунки за стандартом IBAN матимуть 29 літерно-цифрові символи:
- код України — UA-2 літери;
- контрольний розряд — 2 цифри;
- код банку — 6 цифр;
- рахунок — довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31.10.2019 — від 5 до 14 символів, з 01.11.2019 — від 5 до 19 символів).
У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях.
У документах на переказ коштів в реквізитах платника/отримувача клієнт може заповнювати :
- як пару реквізитів (номер рахунка платника/отримувача та код банку платника/отримувача);
- так і номер рахунка платника/отримувача за стандартом IBAN.
Якщо зазначаєте номер рахунку платника/отримувача за стандартом IBAN, то у реквізиті «Код банку платника/отримувача» позначте нуль.
Банк платника має прийняти до виконання документ на переказ коштів з реквізитами, варіації заповнення яких обрав платник.
Банк отримувача коштів зобов’язаний зарахувати кошти на рахунок отримувача:
- за парою реквізитів («Код банку» та «Рахунок», якщо рахунку не присвоїли стандарт IBAN або платник не знає рахунок отримувача за стандартом IBAN);
- або за стандартом IBAN.
Варіація заповнення реквізитів, що обрав платник, не може бути підставою для повернення документа на переказ коштів без виконання або не зарахування коштів на рахунок клієнта.
Система електронних платежів у період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року забезпечить проведення міжбанківського переказу коштів незалежно від варіації заповнення реквізитів.