Законопроект про гнучкі форми роботи: думка Федерації профспілок

25.06.2019 Мінсоцполітики оприлюднило проект закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гнучких форм організації праці)».

Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України законодавче регулювання альтернативних форм організації праці:

  • гнучкий режим робочого часу,
  • дистанційна (надомна) робота,
  • самостійне планування робочого часу.

Чи пропонує законопроект щось кардинально нове?

Відповідно до документу, гнучкий режим робочого часу (ГРРЧ) можна встановлювати за погодженням між роботодавцем та працівником на визначений строк чи безстроково при прийнятті на роботу або згодом.

За дотримання встановленої норми робочого часу він може передбачати:

  • фіксований час, коли працівник має бути на робочому місці;
  • змінний час, коли працівник самостійно визначає момент початку та закінчення роботи;
  • час перерви для відпочинку і харчування, який запропонували не обмежувати двома годинами.

Проект передбачає, що ГРРЧ не застосовують на підприємствах, які діють безперервно, за багатозмінної організації роботи та коли обов’язки працівника потребують його присутності у визначені години. ГРРЧ не вимагає змін у нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівника.

На думку ФПУ, чинне законодавство і зараз передбачає можливість запроваджувати ГРРЧ. Зокрема, у 2006 році Міністерство праці та соціальної політики затвердило «Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму праці».

Положення законопроекту частково повторюють ці рекомендації. Разом з тим, законопроект передбачає, що певні категорії працівників матимуть переважне право на виконання роботи із застосуванням ГРРЧ.

За матеріалами ФПУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4210

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7342

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
670

Порядок ліквідації підприємства

Ліквідація — це одна з форм припинення діяльності суб’єкта господарювання. Відсутність правонаступництва, тобто передачі прав та обов’язків третій стороні, відрізняє її від реорганізації. Яка послідовність дій при ліквідації, у якій черзі погашаються борги та як звільнити працівників при ліквідації? Що таке ліквідаційний баланс підприємства? Розглянемо, як здійснюється ліквідація юридичної особи у 2024 році з огляду на воєнний стан
82416

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді