Законопроект про гнучкі форми роботи: думка Федерації профспілок

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

25.06.2019 Мінсоцполітики оприлюднило проект закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо гнучких форм організації праці)».

Законопроект передбачає внесення змін до Кодексу законів про працю України законодавче регулювання альтернативних форм організації праці:

  • гнучкий режим робочого часу,
  • дистанційна (надомна) робота,
  • самостійне планування робочого часу.

Чи пропонує законопроект щось кардинально нове?

Відповідно до документу, гнучкий режим робочого часу (ГРРЧ) можна встановлювати за погодженням між роботодавцем та працівником на визначений строк чи безстроково при прийнятті на роботу або згодом.

За дотримання встановленої норми робочого часу він може передбачати:

  • фіксований час, коли працівник має бути на робочому місці;
  • змінний час, коли працівник самостійно визначає момент початку та закінчення роботи;
  • час перерви для відпочинку і харчування, який запропонували не обмежувати двома годинами.

Проект передбачає, що ГРРЧ не застосовують на підприємствах, які діють безперервно, за багатозмінної організації роботи та коли обов’язки працівника потребують його присутності у визначені години. ГРРЧ не вимагає змін у нормуванні, оплаті праці та не впливає на обсяг трудових прав працівника.

На думку ФПУ, чинне законодавство і зараз передбачає можливість запроваджувати ГРРЧ. Зокрема, у 2006 році Міністерство праці та соціальної політики затвердило «Методичні рекомендації щодо встановлення гнучкого режиму праці».

Положення законопроекту частково повторюють ці рекомендації. Разом з тим, законопроект передбачає, що певні категорії працівників матимуть переважне право на виконання роботи із застосуванням ГРРЧ.

За матеріалами ФПУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305879

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
644

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79193

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721820

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді