Податкові пільги та їх види: презентація ДПС

Податківці підготували презентацію про податкові пільги та їх види встановлені чинним законодавством України

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача

Визначення терміну «податкова пільга», всі види податкових пільг, порядок їх застосування визначені у відповідних статтях Податкового кодексу України (ПК).

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Платник вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.

Також платник вправі відмовитися від використання податкової пільги (крім податкових пільг з ПДВ) чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачив ПК. Однак, податкові пільги, які не використав платник, не можна перенести на інші податкові періоди, зарахувати в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодувати з бюджету (пп. 30.4 ПК).

Суми податку та збору, що не сплатив госпсуб'єкт до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, обліковує такий суб'єкт-платник (п. 30.6 ПК). Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених госпсуб’єктом до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг затвердив КМУ постановою від 27.12.2010 № 1233.

Інформацію про суми податкових пільг відображають у податковій звітності.

ДПС інформує платників щодо переліку чинних податкових пільг, терміну їх дії та обґрунтування їх надання. Так, на своєму вебпорталі ДПС розміщує та постійно оновлює Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг, які оновлюються щоквартально.

Податкову пільгу надають шляхом:

  • податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;
  • зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору;
  • встановлення зниженої ставки податку та збору;
  • звільнення від сплати податку та збору (п. 30.9 ПК).

За інформацією ДПС


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Неможливість виконувати податкові обов’язки – як підтвердити

Як підвередити неможливість виконувати свої податкові обов’язки під час війни, аби не було штрафів за невчасне декларування та несплату податків? Від Мінфіну вже вийшов відповідний Порядок. У статті розглянемо, які підстави він надає; які заяви, повідомлення та підтверджуючі документи для цього потрібні; коли та як їх подавати
17625

«Клуб білого бізнесу»: що варто знати

Верховна Рада вже ухвалила Закон про «клуб білого бізнесу». Ще чекаємо на підпис президента й офіційне опублікування. Але вже маєте змогу оцінити, чи приймуть вас до клубу білого бізнесу і на які привілеї зможете розраховувати
103

Коли виникає податкова застава та як її позбутися

Несплата, прострочення податкових платежів. Що далі? Звичайно, це вже та ситуація, яку краще не допускати. Однак у господарському житті все можливо, як свідомо, так і через необачність. А далі – податкова застава, з першого ж дня податкового боргу. Що це значить? Які обмеження на операції з майном підприємства виникають та як позбутися податкової застави? Відповіді на питання – у цьому огляді
14919

Як дізнатися про податковий борг

Платникам податків відомо, що несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Найважливіша інформація про податковий борг ― у консультації
38408

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді