Податкові пільги та їх види: презентація ДПС

Податківці підготували презентацію про податкові пільги та їх види встановлені чинним законодавством України

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Визначення терміну «податкова пільга», всі види податкових пільг, порядок їх застосування визначені у відповідних статтях Податкового кодексу України (ПК).

Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.

Платник вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.

Також платник вправі відмовитися від використання податкової пільги (крім податкових пільг з ПДВ) чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачив ПК. Однак, податкові пільги, які не використав платник, не можна перенести на інші податкові періоди, зарахувати в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодувати з бюджету (пп. 30.4 ПК).

Суми податку та збору, що не сплатив госпсуб'єкт до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, обліковує такий суб'єкт-платник (п. 30.6 ПК). Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених госпсуб’єктом до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг затвердив КМУ постановою від 27.12.2010 № 1233.

Інформацію про суми податкових пільг відображають у податковій звітності.

ДПС інформує платників щодо переліку чинних податкових пільг, терміну їх дії та обґрунтування їх надання. Так, на своєму вебпорталі ДПС розміщує та постійно оновлює Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг, які оновлюються щоквартально.

Податкову пільгу надають шляхом:

  • податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;
  • зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору;
  • встановлення зниженої ставки податку та збору;
  • звільнення від сплати податку та збору (п. 30.9 ПК).

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361761

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді