Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки у відповідача та позивача
Визначення терміну «податкова пільга», всі види податкових пільг, порядок їх застосування визначені у відповідних статтях Податкового кодексу України (ПК).
Підставами для надання податкових пільг є особливості, що характеризують певну групу платників, вид їх діяльності, об'єкт оподаткування або характер та суспільне значення здійснюваних ними витрат.
Платник вправі використовувати податкову пільгу з моменту виникнення відповідних підстав для її застосування і протягом усього строку її дії.
Також платник вправі відмовитися від використання податкової пільги (крім податкових пільг з ПДВ) чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів, якщо інше не передбачив ПК. Однак, податкові пільги, які не використав платник, не можна перенести на інші податкові періоди, зарахувати в рахунок майбутніх платежів з податків та зборів або відшкодувати з бюджету (пп. 30.4 ПК).
Суми податку та збору, що не сплатив госпсуб'єкт до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг, обліковує такий суб'єкт-платник (п. 30.6 ПК). Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених госпсуб’єктом до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг затвердив КМУ постановою від 27.12.2010 № 1233.
Інформацію про суми податкових пільг відображають у податковій звітності.
ДПС інформує платників щодо переліку чинних податкових пільг, терміну їх дії та обґрунтування їх надання. Так, на своєму вебпорталі ДПС розміщує та постійно оновлює Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідник інших податкових пільг, які оновлюються щоквартально.
Податкову пільгу надають шляхом:
- податкового вирахування (знижки), що зменшує базу оподаткування до нарахування податку та збору;
- зменшення податкового зобов'язання після нарахування податку та збору;
- встановлення зниженої ставки податку та збору;
- звільнення від сплати податку та збору (п. 30.9 ПК).
Звітна кампанії з податку на прибуток вже розпочалась, тож саме час згадати всі нюанси складання декларації з прибутку. Детальний приклад заповнення річної декларації та додатків до неї, знайдете у консультації