Несвоєчасно зареєстрували ПН, бо виправляли попередні помилки, — ДФС штрафує

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємство поставило товар покупцям, склало та зареєструвало за фактом поставки податкові накладні (ПН). У відповідній графі цих ПН зазначило, що покупці не є платниками ПДВ.

Але з’ясувалося протилежне: на час складання та реєстрації ПН покупці мали статус платників ПДВ. Інформацію про це містили відкриті інформаційні джерела, зокрема сайт ДФС.

Щоб «анулювати» неправильно складені ПН, підприємство виписало до них розрахунки коригування, а також (на дату відвантаження товару) склало нові ПН — із виправленим статусом покупця товару (тобто, як платника ПДВ). Однак ці документи «запізнилися»: їх бли зареєстрували в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) із порушенням строків, передбачених Податковим кодексом України (ПК).

За несвоєчасну реєстрацію ПН компанія отримала від Офісу великих платників штраф. Утім, не погодилася. У суді вона наполягала, що ПН на поставку товару зареєстрували вчасно, а нові документи стосувалися лише виправлення помилки у статусі покупців.

Проте Верховний Суд визначив, що зміни статусу контрагента, на які підприємство посилалося як на причину помилки, сталися ще до реєстрації первинних ПН. Суд зважив на те, що ПК не передбачає звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію ПН в ЄРПН — якщо це відбувається через намагання платника виправити свої попередні помилки.

Дотримання продавцем встановлених строків реєстрації накладних є безумовним і визначальним обов’язком платника податків, наголосив суд. Виправлення будь-яких помилок за допомогою відповідних розрахунків коригування не може нівелювати цей обов’язок.

За матеріалами Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби

Несвоєчасно зареєстрували ПН, бо виправляли попередні помилки, — ДФС штрафує
Наталія ТОВЧЕНИК,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
ДФС вкотре змінила критерії ризиковості податкових накладних і розрахунків коригування до них. А також зняла тавро «ризиковий» з новачків — платників ПДВ, які зареєструвалися менше ніж три місяці тому.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25087

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34208

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
95826

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді