Чи включати період відсторонення від роботи до стажу, що дає право на щорічну відпустку

Суд відсторонив працівника від роботи: дії роботодавця

Держпраці пояснила: відсторонення від роботи працівника оформлюють наказом (розпорядженням). У ньому зазначають підстави і строки відсторонення. Із цим наказом негайно ознайомлюють працівника під підпис, адже таке рішення має істотне значення для реалізації права працівника на працю. Якщо працівника, відстороненого від роботи, не звільнили з роботи відповідно до закону, він має право, щоб його допустили до роботи після закінчення визначеного строку відсторонення або усунення підстав, на яких працівника відсторонили від роботи.

Якщо в наказі (розпорядженні) про відсторонення працівника від роботи не визначили строку відсторонення, про допуск його до роботи видайте наказ (розпорядження).

Зверніть увагу: якщо працівника відсторонили від роботи й припинили виплачувати заробітну плату, допомогу по тимчасовій непрацездатності не виплачують. Адже стаття 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV передбачає, що допомогу по тимчасовій непрацездатності надають застрахованій особі як повну або часткову компенсацію заробітної плати, яку вона втрачає внаслідок захворювання або інших страхових випадків.

Водночас відповідно до вимог статті 23 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III, якщо неможливо перевести на іншу роботу особу, яка є бактерієносієм і робота якої пов’язана з обслуговуванням населення, що може спричинити поширення інфекційної хвороби, таку особа відсторонюють від роботи з виплатою допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Окрім цього, період відсторонення працівника від роботи не входить до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку.

За період відсторонення від роботи без збереження заробітної плати страхового внеску на соціальне страхування не сплачують, і такий період до страхового стажу не зараховують.

За матеріалами Управління Держпраці в Кіровоградській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Відклик з відпустки

На підприємстві може виникнути ситуація, коли вкрай потрібний працівник перебуває у відпустці. Відкликання з відпустки: підстави, порядок, оплата праці, зразок наказу про відкликання з відпустки — у статті
70145

Декрет для ФОП: як скористатися та оформити

Скористатися декретною відпусткою та отримати виплати допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами можуть не тільки працівниці підприємств, але й самозайняті жінки-підприємці. Як оформити декретну відпустку ФОП, отримати виплату декретних, оподаткувати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами ФОП та періоду декретної відпустки, приклади документів – у огляді
279641

Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати

Невикористану відпустку можна замінити грошима. Але за певних умов. З’ясуємо, коли виплачувати компенсацію, як її розрахувати за різних ситуацій. Розглянемо порядок оподаткування та обліку компенсації невикористаної відпустки
366204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді