Звіт про податкові пільги: хто подає та як заповнює
Не внесені до державного бюджету суми ПДВ через застосування податкових пільг розраховують, визначаючи обсяги операцій з постачання товарів (послуг), оподаткування яких відбулося з урахуванням пільгових режимів, зменшених на обсяг операцій з придбання товарів (послуг), які використані в цих пільгових операціях, незалежно від звітного податкового періоду їх придбання. Якщо алгоритм розрахунку сум ПДВ, не сплачених до держбюджету, застосують правильно, від’ємне значення не має виникнути.
Якщо з будь-яких причин за результатами застосування алгоритму розрахунку сума ПДВ, що не сплатили до держбюджету, у т. ч. через застосування нульової ставки, має від’ємне значення, то надавайте Звіт, в якому зазначаєте, зокрема:
- у підграфах «усього» та «у тому числі з державного бюджету» графи «Сума податкових пільг, гривень», — «0»;
- у графах «Код податку, збору» та «Найменування податку, збору» — код та найменування ПДВ відповідно до бюджетної класифікації;
- у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» — код та найменування застосованої податкової пільги відповідно до чинного довідника податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, або довідника інших податкових пільг.
Лист ДФС від 19.08.2019 № 3883/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Фіскали назвали п’ять найпоширеніших помилок, яких припускаються платники, коли подають уточнювальні розрахунки до декларації з ПДВ.