Спливає термін подання інформації щодо кінцевого бенефіціара

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Строк подачі відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) продовжено до 25 вересня 2015 року

Строк подачі відомостей про свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера) продовжено до 25 вересня 2015 року (Закон України від 21.05.2015 № 475-VIII).

У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа, подаються відомості про його відсутність.

Зверніть увагу, що 11.07.2015 набрали чинності зміни до реєстраційних карток форм № 1, 2, 4, 16, затверджених наказом Мін’юсту від 14.10.2011 № 3178, якими передбачено подання відомостей про відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (сторінка 4 реєстраційної картки форми № 4). Відтепер для подачі відомостей про контролера юридичної особи необхідно заповнювати, підписувати та подавати державному реєстратору лише 1 та 4 сторінки реєстраційної картки форми № 4.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відомості про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) не подаються:

1) юридичними особами, учасниками яких є винятково фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками.

Якщо учасниками юридичної особи є фізичні та юридичні особи чи лише юридичні особи — відомості про контролера подаються; якщо з відповідної кількості учасників — фізичних осіб юридичної особи не всі особи є кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) юридичної особи, в такому разі відомості про наявних контролерів юридичної особи подаються (наприклад, три з шести учасників юридичної особи є контролерами — відомості будуть подаватися щодо трьох учасників);

2) фізичними особами — підприємцями, юридичними особами: політичними партіями, творчими спілками та їх територіальними осередками, адвокатськими об’єднаннями, торгово-промисловими палатами, державними органами, органами місцевого самоврядування та їх асоціаціями, релігійними організаціями, державними та комунальними підприємствами.

Відтак громадські організації, зареєстровані з правом юридичної особи, організації роботодавців, профспілкові організації зобов’язані подати відомості про свого контролера або про його відсутність у строк до 25.09.2015. Порядок подачі таких відомостей громадськими організаціями передбачений листом Мін’юсту від 05.05.2015 № 3854-0-4-15/19.4 (подається заява довільної форми та реєстраційна картка форми № 4).


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12038

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52423

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді