За яких умов роботодавець безоплатно видає молоко

Доплати за роботу в шкідливих і важких умовах праці

На роботах з шкідливими умовами праці працівникам видають безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти (ст. 166 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Дане право закріплено також статтею 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694).

Тож, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників безоплатно молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами в достатній кількості щоб відновити функціональний стан організм, здоров’я працівника, підтримати високий рівень працездатності та профілактики професійних захворювань.

І хоча з 01.03.2018 відповідно розпорядження КМУ від 18.12.2017 № 1022-р на території України не застосовують Порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, сама пільга «безплатна видача молока» не відмінена.

Відповідно до рекомендацій Мінсоцполітики роботодавець самостійно вирішує всі питання щодо безкоштовної видачі молока у колективному договорі або угоді на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджено постановою КМУвід 01.08.1992 № 442.

Також, згідно постанови КМУ «Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці» від 27.06.2003 № 994, обсяг і джерела фінансування витрат на охорону праці визначають в колективному договорі або угоді. Крім того пунктом 6 даного переліку передбачено забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком чи рівноцінними харчовими продуктами, а також газованою солоною водою відповідно до КЗпП, Закону № 2694 та колективного договору або угоди.

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
197920

Бухгалтерія СТО: документація, оплата праці, облік

Попри скрутні часи суб’єкти господарювання продовжують розширювати свій бізнес. Для підприємців залишається актуальним відкриття станції з технічного обслуговування та ремонту авто (СТО). Як розпочати й обліковувати таку діяльність — у статті
53

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17914

Як вести підсумований облік робочого часу

Скористайтеся порадами експертів, щоб запровадити підсумований облік робочого часу, вести його без помилок, скласти графік змінності та оплачувати час, відпрацьований понад норму
30947

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді