За яких умов роботодавець безоплатно видає молоко

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Доплати за роботу в шкідливих і важких умовах праці

На роботах з шкідливими умовами праці працівникам видають безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти (ст. 166 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Дане право закріплено також статтею 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694).

Тож, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників безоплатно молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами в достатній кількості щоб відновити функціональний стан організм, здоров’я працівника, підтримати високий рівень працездатності та профілактики професійних захворювань.

І хоча з 01.03.2018 відповідно розпорядження КМУ від 18.12.2017 № 1022-р на території України не застосовують Порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, сама пільга «безплатна видача молока» не відмінена.

Відповідно до рекомендацій Мінсоцполітики роботодавець самостійно вирішує всі питання щодо безкоштовної видачі молока у колективному договорі або угоді на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджено постановою КМУвід 01.08.1992 № 442.

Також, згідно постанови КМУ «Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці» від 27.06.2003 № 994, обсяг і джерела фінансування витрат на охорону праці визначають в колективному договорі або угоді. Крім того пунктом 6 даного переліку передбачено забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком чи рівноцінними харчовими продуктами, а також газованою солоною водою відповідно до КЗпП, Закону № 2694 та колективного договору або угоди.

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79121

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
718774

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4475

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді