За яких умов роботодавець безоплатно видає молоко

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Доплати за роботу в шкідливих і важких умовах праці

На роботах з шкідливими умовами праці працівникам видають безплатно за встановленими нормами молоко або інші рівноцінні харчові продукти (ст. 166 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Дане право закріплено також статтею 7 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі — Закон № 2694).

Тож, роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників безоплатно молоком або іншими рівноцінними харчовими продуктами в достатній кількості щоб відновити функціональний стан організм, здоров’я працівника, підтримати високий рівень працездатності та профілактики професійних захворювань.

І хоча з 01.03.2018 відповідно розпорядження КМУ від 18.12.2017 № 1022-р на території України не застосовують Порядок безоплатної видачі молока або інших рівноцінних харчових продуктів працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Президії ВЦРПС від 16.12.1987 № 731/П-13, сама пільга «безплатна видача молока» не відмінена.

Відповідно до рекомендацій Мінсоцполітики роботодавець самостійно вирішує всі питання щодо безкоштовної видачі молока у колективному договорі або угоді на підставі результатів атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджено постановою КМУвід 01.08.1992 № 442.

Також, згідно постанови КМУ «Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці» від 27.06.2003 № 994, обсяг і джерела фінансування витрат на охорону праці визначають в колективному договорі або угоді. Крім того пунктом 6 даного переліку передбачено забезпечення працівників, зайнятих на роботах з важкими та шкідливими умовами праці, лікувально-профілактичним харчуванням, молоком чи рівноцінними харчовими продуктами, а також газованою солоною водою відповідно до КЗпП, Закону № 2694 та колективного договору або угоди.

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді