Як оплатити лікарняний без помилок
Працівник хворів з 5 по 14 серпня 2019 року. Розрахунковий період для визначення суми відпускних: серпень 2018 року — липень 2019 року. У липні працівник з 1 по 19 хворів, а з 22 по 31 липня був у відпустці без збереження заробітної плати. Як розрахувати кількість календарних днів у розрахунковому періоді? Чи виключати з розрахункового періоду весь липень?
Середньоденну заробітну плату за страховим випадком необхідно обчислювати із заробітної плати, нарахованої за розрахунковий період, шляхом її ділення на кількість календарних днів в цьому періоді. Попередньо виключивши дні невідпрацьовані з поважних причин.
Поважними причинами можуть бути:
- тимчасова непрацездатність;
- відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
- відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;
- відпустка без збереження заробітної плати (п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266; далі — Порядок № 1266)
Усі календарні дні липня місяця виключайте з розрахункового періоду (пункту 3 Порядку № 1266). Адже застрахована особа в такому місяці не відпрацювала жодного дня у зв’язку з її тимчасовою непрацездатністю (з 1 по 19 липня) та перебуванням у відпустці без збереження заробітної плати (з 22 по 31 липня). А дні 20 — 21 липня припали на суботу та неділю, які є вихідними днями для зазначеного працівника згідно графіку його роботи.