СКАЧАТИ Зразок Акцизної накладної на власне споживання «П»
Зберігання пального може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у т. ч. їх виробниками, за наявності у них ліцензії на право зберігання пального.
Не отримують ліцензію на місця зберігання пального:
- підприємства, установи та організації, які фінансуються з державного або місцевого бюджету;
- підприємства, установи та організації системи державного резерву;
- суб’єкти господарювання для зберігання пального, яке споживають для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізують через місця роздрібної торгівлі (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 19.12.1995 № 481; далі — Закон № 481).
Суб’єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях , на які отримані такі ліцензії:
- виробництва пального;
- оптової торгівлі пальним;
- роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії (ст. 15 Закону № 481).
До суб’єктів господарювання не застосовують штраф, передбачений статтею 17 Закону № 481, у разі зберігання пального до 31.12.2019 за відсутності відповідної ліцензії.
На зберігання пального в транспортних засобах/технічному обладнанні/пристроях не потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального. Такі резервуари не є нерухомим майном та не мають чіткої прив’язки до місця (території).