Іноземна компанія планує відкрити рахунок в банку: спочатку потрібно стати на облік у ДПС

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Іноземну компанію, яка планує відкрити рахунок в банку або іншій фінустанові України та не має майнових прав на нерухомість і землю в Україні, беруть на облік у контролюючому органі за місцезнаходженням банку або іншої фінустанови.

Іноземна компанія планує відкрити рахунок в банку: спочатку потрібно стати на облік у ДПС

Для взяття на облік зазначена іноземна компанія подає такі документи:

  • заяву за формою № 1-ОПП (у розділі 9 заяви замість даних про керівника зазначають дані про представника);
  • копію витягу з торговельного, банківського або судового реєстру, виданого в країні реєстрації іноземної компанії, організації та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України що супроводжує нотаріально засвідчений переклад українською мовою (крім дипломатичних місій);
  • копії документів (з пред'явленням оригіналів), які підтверджують повноваження представника платника податку та відомості, зазначені у заяві.

Зверніть увагу, що обов'язковим є отримання від заявника та внесення до облікових даних відомостей про ідентифікаційний номер нерезидента у країні його реєстрації. Такі дані повинні бути підтверджені документально (у витягу, свідоцтві про реєстрацію в іноземній країні або іншим належним документом).

Під час взяття на облік іноземній компанії присвоюють реєстраційний (обліковий) номер платника податків.

Не пізніше наступного робочого дня після взяття на облік іноземній компанії видають довідку про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру, за формою № 34-ОПП. У ній після рядка «(найменування та код контролюючого органу)» зазначають «як іноземна компанія, що планує відкрити рахунок в банку».

Щоб не допустити подвійного обліку під час взяття на облік іноземної компанії, що планує відкрити рахунок в банку або іншій фінустанові України, контролери повинні пересвідчитись, що така іноземна компанія, не перебуває на обліку в інших контролюючих органах.

Лист ДФС від 12.02.2019 № 4417/7/99-99-08-01-01-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721518

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді