Роботодавець самостійно вводить в штат кількість штатних одиниць

Штраф розміром в 1 мільйон. За що загрожує?

Підприємство має право самостійно установлювати чисельність і штатний розпис (зразок). Тобто без погодження з профспілкою.

Штатний розпис — це документ, який установлює на даному підприємстві штати і посадові оклади працівників. Штатний розпис містить назву посад, чисельність працівників і оклади по кожній посаді.

Роботодавець самостійно вводить в штат кількість штатних одиниць

На підставі штатного розпису, а також керуючись правилами внутрішнього трудового розпорядку та посадовими (робочими) інструкціями, роботодавець приймає рішення з персоналу. Зокрема про прийняття, переведення працівників на іншу роботу, встановлення посадового окладу, тарифної ставки (окладу) конкретному працівникові відповідно до посади, яку він посідає (кваліфікації). Служба персоналу здійснює добір персоналу, оформляє відповідні документи, аналізує якісний склад працівників, вносить роботодавцеві пропозиції щодо поліпшення складу працівників, оформляє в установленому порядку облікову та інформаційно-довідкову документацію, готує відповідну статистичну звітність.

Штатний розпис затверджують наказом керівника підприємства, який складають у довільній формі. Головне, що має бути вказане в наказі, — це дата, з якої передбачено введення в дію штатного розпису. Вона може не співпадати з датою видання наказу або збігатися з нею. Роботодавець самостійно приймає рішення щодо введення у штатний розпис кількості штатних одиниць, відповідно обсягу роботи, який планують для даної посади.

Зверніть увагу, якщо передбачено у штатному розписі 1 одиниця, а працівник працює на умовах неповного робочого часу за основним місцем роботи і заробітну плату виплачують йому пропорційно до виконаної норми праці, то базу нарахування ЄСВ потрібно визначати з урахуванням мінімального рівня мінімальної заробітної плати.

Якщо працівник працює за сумісництвом на умовах неповного робочого часу, гарантований розмір мінімальної заробітної плати також визначають пропорційно. Але, оскільки це не основне місце роботи, то визначати базу нарахування ЄСВ на рівні мінімальної заробітної плати не потрібно. Тобто ЄСВ нараховуєте на визначену базу нарахування незалежно від її розміру.

За матеріалами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: як заповнити

Якщо не подасте в податкову повідомлення про прийняття працівника на роботу, ризикуєте заплатити штраф у розмірі однієї МЗП. А це — 8000 грн у 2025 році. За нашими підказками та зразком заповните повідомлення про прийняття на роботу
176727

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1251764

Додаткова відпустка на дітей 2025

Додаткова відпустка на дітей: хто має право, чи зможе її отримати батько, який порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей; яка її максимальна тривалість, як розрахувати таку відпустку? Як впливає на цей вид відпустки воєнний стан? Про все це в огляді + зразок заяви на відпустку на дітей за ДСТУ 4163:2020
520417

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
101799

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді