Новоприйнятий працівник не вийшов на роботу: як подати скасовуюче повідомлення

Зразковий табель обліку робочого часу Скачати

Роботодавець подав повідомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так i не приступив до виконання обов’язків. В такому разі роботодавць подає повідомлення типу «скасовуюче».

Новоприйнятий працівник не вийшов на роботу: як подати скасовуюче повідомлення

Зверніть увагу, штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені статтею 265 Кодексу Законів про працю України, застосовують при не поданні чи несвоєчасній подачі повідомлення лише з позначкою «початкове».

Іноді виникають ситуації, що новоприйнятий працівник не виходить на роботу. Причини цьому можуть бути різні — передумав, знайшов інше місце роботи тощо. У цьому разі роботодавець видає наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подає до ДПС скасовуюче повідомлення.

Будьте уважні: наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видаєте на підставі заяви такого працівника або акта про відмову приступити до роботи.

Таким чином, у ситуації, коли працівник відмовився писати заяву на відкликання заяви про звільнення, вам необхідно:

  • скласти акт про відмову приступити до роботи;
  • видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу;
  • подати до ДПС скасовуюче повідомлення (у графі 2 у рядку «Тип» поставити позначку «скасовуюче»).

Якщо працівник з якихось інших причин не вийшов на роботу і не повідомив роботодавця про своє бажання відмовитися від цієї роботи, трудові відносини з ним не припиняють. І скасовуюче повідомлення не подають.

За матеріалами Головного управління ДПС у Чернівецькій області

Ірина Чигирголовний редактор Експертус Головбух
Наші поради змусять працівників уважніше оформлювати і вчасно передавати до бухгалтерії первинні документи. Адже за кожним фактом порушення бухгалтерія зможе писати доповідні записки. Ось тоді й помилок буде менше.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
197925

Бухгалтерія СТО: документація, оплата праці, облік

Попри скрутні часи суб’єкти господарювання продовжують розширювати свій бізнес. Для підприємців залишається актуальним відкриття станції з технічного обслуговування та ремонту авто (СТО). Як розпочати й обліковувати таку діяльність — у статті
54

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17915

Як вести підсумований облік робочого часу

Скористайтеся порадами експертів, щоб запровадити підсумований облік робочого часу, вести його без помилок, скласти графік змінності та оплачувати час, відпрацьований понад норму
30950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді