Новоприйнятий працівник не вийшов на роботу: як подати скасовуюче повідомлення

Зразковий табель обліку робочого часу Скачати

Роботодавець подав повідомлення про прийняття працівника на роботу, але працівник так i не приступив до виконання обов’язків. В такому разі роботодавць подає повідомлення типу «скасовуюче».

Новоприйнятий працівник не вийшов на роботу: як подати скасовуюче повідомлення

Зверніть увагу, штрафні санкції у розмірі мінімальної заробітної плати за порушення інших вимог трудового законодавства, передбачені статтею 265 Кодексу Законів про працю України, застосовують при не поданні чи несвоєчасній подачі повідомлення лише з позначкою «початкове».

Іноді виникають ситуації, що новоприйнятий працівник не виходить на роботу. Причини цьому можуть бути різні — передумав, знайшов інше місце роботи тощо. У цьому разі роботодавець видає наказ про скасування наказу про прийняття такого працівника на роботу та подає до ДПС скасовуюче повідомлення.

Будьте уважні: наказ про скасування наказу про прийняття працівника на роботу видаєте на підставі заяви такого працівника або акта про відмову приступити до роботи.

Таким чином, у ситуації, коли працівник відмовився писати заяву на відкликання заяви про звільнення, вам необхідно:

  • скласти акт про відмову приступити до роботи;
  • видати наказ про скасування наказу про прийняття на роботу;
  • подати до ДПС скасовуюче повідомлення (у графі 2 у рядку «Тип» поставити позначку «скасовуюче»).

Якщо працівник з якихось інших причин не вийшов на роботу і не повідомив роботодавця про своє бажання відмовитися від цієї роботи, трудові відносини з ним не припиняють. І скасовуюче повідомлення не подають.

За матеріалами Головного управління ДПС у Чернівецькій області

Ірина Чигирголовний редактор Експертус Головбух
Наші поради змусять працівників уважніше оформлювати і вчасно передавати до бухгалтерії первинні документи. Адже за кожним фактом порушення бухгалтерія зможе писати доповідні записки. Ось тоді й помилок буде менше.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240933

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді