Замовник вимагає накладні: подавати чи оскаржувати
Відтепер дані щодо відсутність/наявність податкової заборгованості переможця тендеру потраплятимуть в систему Prozorro за автоматичним запитом. Тобто не потрібно просити у постачальника довідку про відсутність податкової заборгованості. Достатньо просто подивитись цю інформацію в Prozorro.
Як подивитись в Prozorro інформацію про відсутність податкової заборгованості
Згідно частиною 3 статті 17 Закону України про публічні закупівлі Замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та може відхилити тендерну пропозицію учасника у разі, якщо учасник має заборгованість із сплати податків і зборів (обов’язко вих платежів).
В яких процедурах закупівлі буде формуватись довідка з ДПС
Функціонал реалізований тільки для таких процедур закупівлі, як:
- Відкриті торги;
- Відкриті торги з публікацією англ.мовою;
- Переговорна процедура для потреб оборони;
- Конкурентний діалог (2-ий етап);
- Конкурентний діалог з публікацією на англ. мові (2ий етап);
- Відкриті торги для закупівлі енергосервісу);
- Укладання рамкової угоди
Як ви можете побачити, даного функціоналу немає в допорого вих процедурах закупівлі, переговорній процедурі закупівлі та першому етапі конкурентного діалогу.
Коли формується довідка про відсутність податкової заборгованості в Prozorro
Після формування повідомлення про намір укласти договір системою направляється запит в Державну податкову службу України. За результатами цього запиту системою формується"К витанція №1 з ДФС про відсутність заборгованості". Цю к витанцію ви можете переглянути, натиснувши на фразу “Документи”, як це показано на малюнку нижче.
Але к витанція № 1 ще не дає інформацію про відсутність чи наявність податкової заборгованості Постачальника. Ця к витанція просто повідомляє про те, що запит на отримання інформації з ДФС був надісланий системою. В цій к витанції буде вказаний час відправки запиту, результат відправки та повідомлення про необхідність почекати К витанцію 2 в якій власне і буде інформація.
К витанція № 2 з ДФС з’я виться через певний час. Згідно пункту 8 Інструкції, що затверджена Наказом № 37|11 відповідь на запит формується ДФС автоматично програмними засобами та передається до електронної системи закупівель не пізніше 18:00 наступного робочого дня з дня отримання запиту (крім вихідних та святко вих днів).
УВАГА: якщо 29.10.2019 до 18:00 сформувалась к витанція №1 (тобто надісланий запит в ДФС), то к витанція № 2 має бути опублікована не пізніше, ніж 30.10.2019 до 18:00. Проте, мова йде тільки про робочі дні. Тобто, якщо завтра буде вихідний, то к витанція № 2 має з’я витись не пізніше ніж о 18:00 наступного робочого дня.
Якщо запит в ДФС був надісланий системою 29.10.2019 після 18:00, то к витанція №2 буде сформована протягом 2 наступних робочих днів. Тобто, кінце вий строк, коли має сформуватись к витанція - 31.10.2019 до 18:00.
Де та як буде опублікована к витанція № 2 показано на малюнку нижче.
Для перегляду інформації в підписаному файлі “Інформація (К витанція №2) з ДФС про відсутність заборгованості” необхідно натиснути “Завантажити підписаний файл .p7s”
Далі на сайті відкрити завантажений файл і натиснути “Зберегти”.
Відкрийте збережений файл (це можна зробити в будь-якому текстовому редакторі типу "Блокнот", WordРad" тощо) і перевірте інформацію, вказану в полі “R0401G1S” (Позначка про відсутність / наявність заборгованості), як це показано на малюнку нижче.
Якщо в даному полі вказано:
0 – відсутня заборгованість;
1 – наявна заборгованість
Технічні проблеми на сервері ДФС — не підстава для звільнення від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних. Щоб уникнути штрафів, коли не отримали протягом операційного дня квитанції про прийняття/неприйняття або зупинення її реєстрації...
Якщо дане поле не заповнене, потрібно ди витися інформацію в полі “R0301G1S” (Результат обробки запиту):
0 – надано інформацію про відсутність/ наявність заборгованості
1 – учасник процедури закупівлі за вказаним у запиті кодом згідно з ЄДРПОУ/ реєстраційним номером облікової картки платника податків або серією (за наявності) та номером паспорта на обліку в органах ДФС не перебуває;
2 – учасника процедури закупівлі знято з обліку у контролюючих органах;
3 – учасник процедури закупівлі за вказаним у запиті кодом згідно з ЄДРПОУ не є юридичною особою;
Що це дає Замовнику. Тепер Замовник може не вимагати, а постачальник може не надавати довідку з ДФС про відсутність податкової заборгованості, адже вся ця інформація тепер є в системі і формується системою автоматично.