Час подумати про графік відпусток на 2020 рік

Зручний календар для планування відпочинку-2020

Графік відпусток складають на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року (п. 20 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку для робітників та службовців підприємств, установ, організацій, затверджених за погодженням з ВЦРПС постановою Держкомпраці СРСР від 20.06.1984 р. № 213). Але пізніша дата складання графіка не буде порушенням, якщо її вказали в обліковій політиці підприємства.

Час подумати про графік відпусток на 2020 рік

Забезпечення оплати відпусток 2020

Форму графіка відпусток можете розробити самостійно, оскільки нормами законодавства не встановлено форми такого документа.

З графіком відпусток ознайомлюєте всіх працівників під підпис. Найзручніша форма доведення його до відома — це вивісити графік для загального ознайомлення в приміщенні підприємства та його структурних підрозділах.

У графіку, як правило, зазначають місяць початку використання відпустки. Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджують між собою працівник і роботодавець.

Під час планування можна врахувати й надання відпустки частинами за домовленістю між роботодавцем та працівником. Але при цьому слід виконувати правило щодо безперервної частини відпустки — основна безперервна частина відпустки має становити не менше ніж 14 к. дн.

За матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаткова відпустка особам з інвалідністю та учасникам бойових дій

Розглянемо додаткові відпустки особам з інвалідністю та учасникам бойових дій та розберемо, чим вони відрізняються від звичайних щорічних додаткових відпусток, питання оплати та документального оформлення таких відпусток. Огляд буде цікавий усім, у кого працюють учасники бойових дій, учасники війни, учасники АТО та працівники, які мають інвалідність (не обов’язково внаслідок військових дій)
42746

Відклик з відпустки

На підприємстві може виникнути ситуація, коли вкрай потрібний працівник перебуває у відпустці. Відкликання з відпустки: підстави, порядок, оплата праці, зразок наказу про відкликання з відпустки — у статті
70145

Декрет для ФОП: як скористатися та оформити

Скористатися декретною відпусткою та отримати виплати допомоги у звʼязку з вагітністю та пологами можуть не тільки працівниці підприємств, але й самозайняті жінки-підприємці. Як оформити декретну відпустку ФОП, отримати виплату декретних, оподаткувати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами ФОП та періоду декретної відпустки, приклади документів – у огляді
279642

Компенсація за невикористану відпустку: як розрахувати

Невикористану відпустку можна замінити грошима. Але за певних умов. З’ясуємо, коли виплачувати компенсацію, як її розрахувати за різних ситуацій. Розглянемо порядок оподаткування та обліку компенсації невикористаної відпустки
366204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді