Чи обов’язково заповнювати поле «Особа, відповідальна за ведення бухгалтерського обліку» заяви № 1-ПДВ

Ні, не обов’язково. Пояснюємо в яких випадках

Як заповнити реєстраційну заяви за ф. № 1-ПДВ: лайфак від ДПС

ПДВ: від азів до майстерності

Форма № 1-ПДВ «Реєстраційна заява платника податку на додану вартість» (далі — Заява № 1-ПДВ) є додатком 1 до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, що затвердив Мінфін наказом від 14.11.2014 № 1130. Вона передбачає, що у полях «Відомості про відповідальних осіб платника» вказують, дані особи, відповідальної за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку, зокрема:

  • прізвище, ім'я, по батькові
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків/серія (за наявності) та номер паспорта (серія (за наявності);

Номер паспорта зазначають лише для фізосіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта).

Податковим номером платника є:

  • ідентифікаційний код юрособи (резидента), відокремленого підрозділу юрособи (резидента чи нерезидента) в ЄДР;
  • обліковий номер, який присвоює податковий орган, платникам, визначеним у пункті 2.4 розділу ІІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи.

Облік осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника та повідомили про це орган контролю, ведуть за прізвищем, власним ім'ям, по батькові (за наявності), серією (за наявності) та номером діючого паспорта громадянина України у формі книжечки або номером діючого паспорта громадянина України у формі картки. До паспортів громадянина України з числа зазначених осіб вносять відмітку, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта.

Тобто, у полях «Відомості про відповідальних осіб платника» Заяви № 1-ПДВ можуть зазначатись відомості лише про фізособу.

Для забезпечення ведення бухобліку підприємство самостійно обирає форми його організації:

  • введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;
  • користування послугами спеціаліста з бухобліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юрособи;
  • ведення на договірних засадах бухобліку централізованою бухгалтерією або підприємством, суб'єктом підприємницької діяльності, самозайнятою особою, що провадять діяльність у сфері бухобліку та/або аудиторської діяльності;
  • самостійне ведення бухобліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Ця форма організації бухобліку не може застосовуватися на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися, та в бюджетних установах (п. 4 ст. 8 розд. ІІІ Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV; далі — Закон про бухоблік).

Таким чином, у полі «Особа, відповідальна за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» Реєстраційної заяви передбачили необхідність вказувати відомості лише про відповідальну особу платника, на яку покладений обов'язок ведення бухобліку на підприємстві.

Такою особою може бути головний бухгалтер, бухгалтер, керівник та власник підприємства (п. 4 ст. 8 розділу ІІІ Закону про бухоблік)

Якщо ведення бухобліку на договірних засадах здійснює інша юридична або фізична особа, поле «Особа, відповідальна за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» прокреслюють.

У такому випадку до Заяви № 1-ПДВ слід додати копію документу, який підтверджує зазначений факт.

За інформацією ДПС у Чернівецькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді