Придбання пального за талонами і картками ✒️
Підприємство має на балансі вантажні автомобілі, комбайни, трактори та легкові автомобілі. Воно зареєстроване платником акцизного податку та є розпорядником чотирьох акцизних складів, на яких зберігає пальне і заправляють вантажний транспорт та сільгосптехніку.
Легкові автомобілі заправляють за талонами, скретч-картками, спецкартками на АЗС постачальника, який реєструє акцизні накладні на кінцевого споживача. Пальне використовують виключно для потреб власного споживання та не проводять операції із реалізації та зберігання пального іншим особам.
Чи потрібно підприємству складати і реєструвати акцизні накладні на пальне за талонами та скретч-картками, використане легковими автомобілями?
Безпосередньо сама операція з реалізації талонів, скретч-карток на пальне, під час якої фізично не передають (відпускають, відвантажують) пальне, з 01.07.2019 не належить до операцій з реалізації пального в розумінні підпункту 14.1.Податкового кодексу України.
Саме операція з фізичної передачі пального на підставі пред'явлення оплаченого талону, скретч-картки на АЗС постачальника належить до операцій з реалізації пального. Під час фізичного відпуску пального у суб'єкта роздрібної торгівлі-розпорядника акцизного складу АЗС виникає обов'язок скласти та зареєструвати акцизні накладні.
При реалізації пального підприємству через паливороздавальну колонку з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, обов'язково заповнюють обов'язкові реквізити акцизної накладної, що ідентифікують отримувача пального.
Якщо легкові автомобілі підприємства заправляють у паливний бак, який не є акцизним складом, за талонами, скретч-картками на, тобто з акцизного складу, який є місцем роздрібної торгівлі пальним, на яке отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, через паливороздавальні або оливороздавальні колонки, то згідно із складеними ними акцизними накладними ліміт пального зменшується у таких продавців (постачальників) і не збільшується у підприємства (покупця), який зареєстрований платником акцизного податку з реалізації пального. У підприємства відсутні підстави складати акцизні накладні для власного споживання.
Крім того, на короткострокове зберігання талонів та скретч-карток не потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального. Оскільки зберігають не пальне, а право їх власника отримати на АЗС постачальника фіксовану кількість нафтопродукту певного найменування і марки.
Лист ОВПП від 07.11.2019 № 1220/ІПК/28-10-30-02-11