Платники ПДВ не забудьте про річний перерахунок за 2019 рік

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовують в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати ПДВ-зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до підпункту 189.1 Податкового кодексу України (ПК). Також необхідно скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ПК).

Платники ПДВ не забудьте про річний перерахунок за 2019 рік

Платник ПДВ за підсумками календарного року робить річний перерахунок ПДВ та частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Частку використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначайте у відсотках, як відношення:

  • обсяги з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за попередній календарний рік

до

  • сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за цей же попередній календарний рік.

Визначену у процентах величину застосовуйте протягом поточного календарного року (п. 199.2 ПК).

Частку використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм підпунктів 199.2—199.4 ст. 199 ПК, застосовуйте для коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у пункті 199.1 ПК.

Результати перерахунку сум податкових зобов’язань відображайте у податковій декларації за останній податковий період року.

Отже, платникам ПДВ за підсумками 2019 року необхідно здійснити перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

За матеріалами ГУ ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34051

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
95652

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
306937

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді