Повідомлення про атестацію ≠ повідомлення про зміну істотних умов праці

◀ЗВІЛЬНЯЄМО БУХГАЛТЕРІЮ ВІД ЧУЖОЇ РОБОТИ▶
ШПАРГАЛКА 1СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 2СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 3СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 4СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ

Про проведення атестації роботодавець інформує працівників, що надають соціальні та реабілітаційні послуги, не пізніше ніж за два місяці до початку. Строки, графік проведення атестації, перелік орієнтовних питань, що винесли на атестацію, узгоджують з профспілкою.

Повідомлення про атестацію ≠ повідомлення про зміну істотних умов праці

Якщо атестаційна комісія встановить невідповідність такого працівника займаній посаді, вона може рекомендувати безпосередньому керівнику працівника, який проходив атестацію:

  • перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню;

або

  • направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією.

У разі відмови працівника від переведення на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або від професійного навчання за рахунок коштів закладу/установи соціальної сфери керівник за результатами атестації має право звільнити такого працівника відповідно до вимог Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Зверніть увагу: маєте розрізняти повідомлення працівника не пізніше ніж за два місяці про проведення атестації та про зміну істотних умов праці.

Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівника маєте повідомити не пізніше ніж за два місяці.

Повідомлення працівників про проведення атестації не є повідомленням про зміну істотних умов праці.

Якщо минулі істотні умови праці не можна зберегти, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняють (п. 6 ст. 36 КЗпП).

Лист Мінсоцполітики від 22.11.2019 № 1713/0/206-19


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19785

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113624

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7480

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196591

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77925

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді