Повідомлення про атестацію ≠ повідомлення про зміну істотних умов праці

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

◀ЗВІЛЬНЯЄМО БУХГАЛТЕРІЮ ВІД ЧУЖОЇ РОБОТИ▶
ШПАРГАЛКА 1СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 2СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 3СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 4СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ

Про проведення атестації роботодавець інформує працівників, що надають соціальні та реабілітаційні послуги, не пізніше ніж за два місяці до початку. Строки, графік проведення атестації, перелік орієнтовних питань, що винесли на атестацію, узгоджують з профспілкою.

Повідомлення про атестацію ≠ повідомлення про зміну істотних умов праці

Якщо атестаційна комісія встановить невідповідність такого працівника займаній посаді, вона може рекомендувати безпосередньому керівнику працівника, який проходив атестацію:

  • перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню;

або

  • направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією.

У разі відмови працівника від переведення на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або від професійного навчання за рахунок коштів закладу/установи соціальної сфери керівник за результатами атестації має право звільнити такого працівника відповідно до вимог Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Зверніть увагу: маєте розрізняти повідомлення працівника не пізніше ніж за два місяці про проведення атестації та про зміну істотних умов праці.

Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівника маєте повідомити не пізніше ніж за два місяці.

Повідомлення працівників про проведення атестації не є повідомленням про зміну істотних умов праці.

Якщо минулі істотні умови праці не можна зберегти, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняють (п. 6 ст. 36 КЗпП).

Лист Мінсоцполітики від 22.11.2019 № 1713/0/206-19


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12033

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52413

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34018

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді