Повідомлення про атестацію ≠ повідомлення про зміну істотних умов праці

◀ЗВІЛЬНЯЄМО БУХГАЛТЕРІЮ ВІД ЧУЖОЇ РОБОТИ▶
ШПАРГАЛКА 1СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 2СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 3СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ
ШПАРГАЛКА 4СКАЧАТИ І РОЗДРУКУВАТИ

Про проведення атестації роботодавець інформує працівників, що надають соціальні та реабілітаційні послуги, не пізніше ніж за два місяці до початку. Строки, графік проведення атестації, перелік орієнтовних питань, що винесли на атестацію, узгоджують з профспілкою.

Повідомлення про атестацію ≠ повідомлення про зміну істотних умов праці

Якщо атестаційна комісія встановить невідповідність такого працівника займаній посаді, вона може рекомендувати безпосередньому керівнику працівника, який проходив атестацію:

  • перевести працівника за його згодою на іншу посаду чи роботу, що відповідає його професійному рівню;

або

  • направити на навчання з подальшою (не пізніше ніж через рік) повторною атестацією.

У разі відмови працівника від переведення на іншу посаду чи роботу, що відповідає його кваліфікаційному рівню, або від професійного навчання за рахунок коштів закладу/установи соціальної сфери керівник за результатами атестації має право звільнити такого працівника відповідно до вимог Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Зверніть увагу: маєте розрізняти повідомлення працівника не пізніше ніж за два місяці про проведення атестації та про зміну істотних умов праці.

Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівника маєте повідомити не пізніше ніж за два місяці.

Повідомлення працівників про проведення атестації не є повідомленням про зміну істотних умов праці.

Якщо минулі істотні умови праці не можна зберегти, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняють (п. 6 ст. 36 КЗпП).

Лист Мінсоцполітики від 22.11.2019 № 1713/0/206-19


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді