Як уникнути криміналу через чорну зарплату: 3 ТОП-ПОРАДИ
Мінекономіки назвало такі можливості для захисту робочих прав українців, які надає законопроєкт «Про працю»:
- перехід на винятково письмову форму фіксації трудових відносин;
- запровадження 7 видів трудових договорів, а також гнучкого режиму роботи, що сприятиме легалізації сучасних умов співпраці (фріланс, дистанційна робота);
- запровадження матеріальної компенсації в розмірі від 1 до 6 зарплат у разі звільнення працівника за бажанням роботодавця замість існуючих прецедентів надуманого вивільнення працівників без жодних фінансових компенсацій.
Разом з тим, спростовують головні чутки стосовно документу щодо легалізації примусової і понаднормової роботи, ліквідацію пільг для вагітних та жінок з дітьми, зменшення ролі профспілок. Законопроєкт навпаки спрямовує нововведення на захист прав працівників.
Права вагітних та тих, хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною — залишають і їх захистять.
Можливості людей з інвалідністю та пенсіонерів розширюють. Вони зможуть працювати дистанційно або за гнучким графіком, отримати легальне працевлаштування та соціальні гарантії, а також страховий стаж для пенсії.
Молодь отримує можливість працювати легально завдяки застосуванню учнівських трудових договорів.
Також зберігають:
- права щодо відпусток та лікарняних;
- тривалість робочого тижня у 40 годин;
- трудовий стаж, він нікуди не зникне через застосування електронної форми трудових книжок.
Профспілки залишають і вони надалі працюватимуть.
За матеріалами Прес-служби Мінекономіки
Держпраці почало проводити перевірки за новими правилами. Тепер у інспекторів праці прав стало більше, у роботодавців — менше. Ми знаємо що змінилося, а які є підстави аби не допускати інспектора до перевірки. Про це розповімо на вебінарі 22 січня