Ідеальні зразки розрахункових документів
Чи застосовувати РРО при реалізації продукції власного виробництва (в т.ч. відходи, тара)?
РРО та РК не застосовують при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачою відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання (п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»). До продукції власного виробництва відносять продукцію, яку виробляє та реалізує підприємство в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили.
Чи зобов’язані СГ при продажу у кіосках газет, журналів листівок, конвертів, знаків поштової оплати застосовувати РРО?
Суб’єкти господарювання мають право не застосовувати РРО та РК, зокрема, при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відс. загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв, підакцизних непродовольчих товарів та технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення (п. 10 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Чи повинні використовувати РРО ФОП 1 групи, які реалізують технічно складні товари, які підлягають гарантійному ремонту (складні дитячі іграшки, спортивне обладнання, тощо)?
Із 01.01.2020 ФОП – платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО, окрім тих, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також продають лікарські засоби, вироби медичного призначення.
Чи повинні використовувати РРО магазини, які знаходяться на ринках, але належать ФОП 2 групи?
РРО не застосовують платники єдиного податку першої групи; другої - четвертої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень (пп.296.10. ст. 296 ПКУ). У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, такий платник єдиного податку зобов’язаний застосовувати РРО.
Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.