Перевіряємо контрагента через банк сервісів і реєстрів
Від вибору контрагента платника податків, залежить не тільки виконання укладених контрактів, а й подальше правомірне формування податкового кредиту, забезпечити який у змозі лише достойний постачальник.
Позиція платників: порушення певним постачальником товару (робіт, послуг) у ланцюгу постачання вимог податкового законодавства чи правил ведення господарської діяльності, не може бути підставою для висновку про порушення покупцем товару законодавства щодо формування податкового кредиту.
Позиція контролерів, яку підтримує і суд (зокрема, Постанова ВС від 25.09.2019 у справі № 823/530/15): платник податків при виборі контрагента та укладенні з ним договорів має керуватися належною обачністю. Саме від цього залежить подальше фактичне виконання договорів, отримання прибутку та права на отримання певних преференцій, зокрема формування податкового кредиту з ПДВ. Недоведеність фактичного здійснення господарської операції позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкової вигоди, а покупця — права на формування цієї податкової вигоди. Навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв’язку з цим юридично дефектних первинних документів.
Тому, Офіс ВВП наголошує на обачності при виборі контрагентів-постачальників сільськогосподарської (далі — с/г) продукції. А щоб допомогти вам у виборі гідного контрагента, фахівці Офісу діляться добіркою корисних порад, які використовують самі та пропонують взяти до уваги підприємствам агропромислового комплексу:
1. Відсутність або недостатня кількість земельних ділянок у контрагентів. Підприємства, які позиціонують себе як виробники с/г культур не подають податкову декларацію з плати за землю, податкову декларацію платника єдиного податку 4 групи, в т.ч. відомості про наявність земельних ділянок. Через це не можливо встановить походження товару.
2. Аналіз с/г виробників встановлює реалізацію зерна в більшій кількості, ніж підприємство в змозі виростити. Що це означає? Складають такий собі товарний баланс на основі офіційних даних урожайності с/г культури (з урахуванням регіону де її було вирощено), наявної посівної площі, залишків с/г продукції згідно фінансової звітності с/г виробника. Аналізуючи усі ці показники спеціалісти Офісу виявляють, що кількість реалізованого зерна може бути набагато більшою, аніж можливість його виробити. Підприємства на цей аргумент зазвичай відповідають так: «А нам вистачило».
3. Послуги перевезення. Під час надання послуг перевезення с/г культур, у підприємств-надавачів послуг відсутні основні засоби (згідно фінансової звітності), недостатня кількість працюючих, відсутність форми № 20-ОПП (про власні/орендовані ТЗ). Направляючи запити на власників авто або перевізників можна легко перевірити достовірність інформації.
4. Розбіжності між податковими зобов’язаннями продавця та податковим кредитом покупця. Причини їх різні. Неточності можуть бути як зі сторони контрагента, так і покупця. Податківці це постійно контролюють та у випадку виявлення таких розбіжностей, повідомляють платника не тільки листами, але й у телефонному режимі.
5. Наявність протоколів допитів посадових осіб контрагента про їх непричетність до господарської діяльності, наявність протоколів допитів перевізників с/г продукції. Тут без питань.
На практиці трапляється, що склали і підписали документ в різний час. З’ясуємо, як це впливає на податковий та бухгалтерський облік.
Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
Скорочення чи повна зупинка виробництва, зменшення обсягів замовлень — все це може бути причиною зниження розміру зарплат працівників, а у підприємців — скорочення доходу. Є спосіб компенсувати такі втрати — це допомога по частковому безробіттю. На яких умовах її надають, як її розрахувати та отримати, облікувати та оподаткувати — у консультації
Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо