Зміна курсу інвалюти при продажу товарів: чи коригувати ПЗ і ПК

Зміна (коливання) курсу іноземної валюти може призвести до зміни суми компенсації вартості товарів, як у бік збільшення, так і у бік зменшення. Тому у постачальника (платника ПДВ) таких товарів виникає підстава для коригування ПДВ-зобов’язань, а у покупця (платника ПДВ), — для коригування податкового кредиту з ПДВ.

Зміна курсу інвалюти при продажу товарів: чи коригувати ПЗ і ПК

Такі коригування проводьте за правилами, встановленими пунктом 192.1 Податкового кодексу України та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307.

Лист ДПС від 28.01.2020 № 327/6/99-00-07-03-02-06/ІПК


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Податковий кредит з ПДВ 2024: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
160821

Ризики невизнання податкового кредиту

Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
1182

Податковий борг: чим ризикує покупець, постачальник якого його має

Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.
2583

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді