Чи потрібен РРО при оплаті через Приват24, Монобанк

Ідеальні зразки розрахункових документів

Підприємець реалізовує вироби медпризначення, оплату за які покупці здійснюють шляхом переказу коштів з платіжних систем: Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інші.

Чи необхідно встановлювати РРО, якщо готівковий розрахунок відсутній, та чи є кошти, сплачені контрагентами на розрахунковий рахунок ФОПа з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших, безготівковим розрахунком?

Чи потрібен РРО при оплаті через Приват24, Монобанк

ФОП-єдинники 2—4 груп при продажу виробів медичного призначення можуть не застосовувати РРО у разі здійснення розрахунків при такому продажу винятково у безготівковій формі. А саме, шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку.

РРО є обов'язковим при оплаті виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто із застосуванням електронного платіжного засобу (ЕПЗ).

Продавець, оператор платіжної системи або інша особа, яка отримала оплату за товар, роботу, послугу відповідно до умов електронного договору, мають надати покупцеві (замовнику, споживачу) електронний документ, квитанцію, товарний чи касовий чек, квиток, талон або інший документ, що підтверджує факт отримання коштів, із зазначенням дати здійснення розрахунку (п. 3 ст. 13 Закону України «Про електронну комерцію» від 03.09.2015 № 675-VIII).

Проте, квитанція, отримана при розрахунку за допомогою ЕПЗ, не є розрахунковим документом у розумінні Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР. І вона не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг), а лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ (лист НБУ від 28.11.2019 № 57-0007/62082).

Лист ДПС від 31.01.2020 № 398/6/99-00-05-04-01-06/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок договору про повну матеріальну відповідальність

Допоможемо оформити договір про повну матеріальну відповідальність. Для прикладу розглянемо договір про матеріальну відповідальність працівника, якому для роботи видали матеріальні цінності (комп’ютер тощо). Розберемося, за яких умов укладають такі договори та як визначити, з ким укладається договір про повну матеріальну відповідальність
81037

Як заповнити прибутковий касовий ордер

Кожну розрахункову операцію підтверджують розрахунковим документом. Один із них — прибутковий касовий ордер. Усі підприємства, що проводять розрахунки, за будь-якої організаційно-правової форми та системи оподаткування, оформлюють прибутковий касовий ордер. Щоб уникнути штрафів від органів контролю, важливо правильно їх заповнювати
84849

Положення про касові операції 2024

НБУ вніс правки до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Підстава — постанова від 23.08.2024 № 100. Оновлені правила працюють із 29.08.2024. Тож з’ясуємо, як потрібно відкоригувати свою роботу
12888

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді