Договір добровільного медичного страхування — договір страхування, який передбачає страхову виплату закладам охорони здоров'я у разі настання страхового випадку, пов'язаного із хворобою застрахованої особи або нещасним випадком. Такий договір має також передбачати мінімальний строк його дії один рік та повернення страхових платежів виключно страхувальнику при достроковому розірванні договору (пп. 14.1.52-1 Податкового кодексу України; ПК).
Наявність у договорі добровільного медичного страхування умови, що страхову виплату виплачують безпосередньо страхувальнику або його довіреній особі, призводить до порушення вимог ПК до договорів добровільного медичного страхування.
Тому, якщо платник податку на прибуток-страхувальник визнав у бухобліку витрати за договором, який не відповідає вимогам підпункту 14.1.52-1 ПК, повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму попередньо сплачених за застраховану особу платежів із нарахуванням пені у розмірі 120% облікової ставки НБУ, що діяла на кінець звітного періоду (ст. 123-1 ПК).
Лист ДПС від 11.02.2020 № 535/6/99-00-07-02-02-06/ІПК