Чи збережеться спрощена система оподаткування для провайдерів

Спрощена система оподаткування у 2020 році

Мінцифра виступає за збереження спрощеної системи оподаткування для провайдерів, які надають послуги з доступу до інтернету. Адже часто саме завдяки їхній діяльності інтернет дістається до невеликих міст та сіл.

Останнім часом виникли суперечки щодо можливості провайдерам-ФОПам, що працюють за КВЕДом 61.90, бути на спрощеній системі оподаткування. Це питання розглянули за ініціативи Комітету цифрової трансформаціїї. За результатами опрацювання питання відбулася зустріч представників державних органів та асоціацій операторів і провайдерів. У ній взяли участь ІНАУ, Телас, АППК, Телекомпалата, Міністерство фінансів, Податкова служба, Держстат, Мінекономрозвитку.

Чи збережеться спрощена система оподаткування для провайдерів

У чому проблема?

КВЕД 61.90 містить 6 видів діяльності. Використовувати спрощену систему оподаткування при цьому можуть лише ФОПи, що здійснюють тільки один із видів: надання послуг із доступу до інтернету. Для інших видів, що містяться у цьому КВЕДі, такі пільги не передбачені. Але при реєстрації ФОП усі однаково зазначають КВЕД 61.90. Розділити цей КВЕД неможливо, оскільки наші КВЕДи до останньої цифри гармонізовані з європейською статистичною системою, і для їх зміни необхідна зміна в усьому ЄС.

За результатами обговорення прийняли рішення:

  1. Податкова служба підготує роз'яснювальний лист щодо цього питання, а також проведе роз'яснення ситуації податковим органам на місцях. Це має короткостроково вирішити проблему.

  2. Мінцифра розгляне можливість запровадження додаткової позначки у формі онлайн-реєстрації для ФОП про те, що особа не планує займатися видами діяльності, які заборонені підпунктом 291.5.1 Податкового кодексу.

  3. Після цього Мінфін за сприяння Мінекономрозвитку гармонізує свої документи згідно із внесеними змінами. Це буде середньостроковим рішенням.

  4. Паралельно з цим Асоціації операторів та провайдерів нададуть пропозиції, як зробити 61 розділ КВЕДів, який визначає діяльність у сфері телекомунікацій, сучаснішим (адже КВЕДи були затверджені ще у 2010 році).

  5. Держстат звернеться до міжнародних статистичних організацій стосовно можливості внесення змін до наявних КВЕДів, а також розгляне можливість зміни тлумачення КВЕДу 61.90.

За матеріалами Мінцифри


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
709

Штраф за несвоєчасну сплату єдиного податку

Несплата будь-якого податку – це штраф та пеня. Це може статися як усвідомлено, так і через допущену помилку, яка виявлена самостійно чи органом ДПС. Про наслідки несвоєчасної сплати єдиного податку, штрафи за несплату єдиного податку під час воєнного стану — у цьому огляді
91235

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
570853

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді