Нацбанк роз’яснив умови повернення банківських строкових вкладів за договорами, укладеними до 06.06.2015.
Адже починаючи саме з цієї дати дострокове повернення вкладу та нарахованих процентів за ним можливе винятково у випадку, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
До 06.06.2015 банк, навпаки, був зобов’язаний достроково видати вклад (або його частину), що внесений на умовах його повернення зі спливом строку, на першу вимогу вкладника — фізичної особи та незалежно від того, чи був такий обов’язок банку визначений у договорі банківського строкового вкладу.
Зазначені старі умови повернення банківських вкладів, на думку регулятора, поширюються і на договори банківського строкового вкладу, укладені до 06.06.2015 та строк дії яких закінчився або закінчується після зазначеної дати, у разі якщо:
- їх умовами передбачено продовження дії на певний строк або до настання певних обставин;
- такі договори продовжують діяти на умовах вкладу на вимогу в силу закону.
Тобто за таких обставин банк повинен повернути вкладникові банківський строковий вклад та нараховані за ним проценти до спливу строку на першу вимогу вкладника — фізичної особи.
Зміна ж умов повернення банківських строкових вкладів за відповідними договорами можлива лише шляхом унесення змін до таких договорів за взаємною згодою їх сторін.