Унесено зміни до Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 № 1232, насамперед у частині перейменування «органів державної податкової служби» на «контролюючі органи» в назві та по тексу документу.
Змінами також дещо розширено підстави для проведення зустрічних звірок, які раніше обмежувалися випадками виникнення сумнівів у реальності госпоперацій та виявленням розбіжностей у задекларованих показниках лише під час перевірок.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Тож тепер для проведення зустрічних звірок відбиратимуть суб’єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час вжиття заходів податкового контролю стосовно платників податків виникають сумніви та/або необхідність дослідження факту здійснення таких операцій, їх виду, обсягу і якості, розрахунків, що здійснювалися між зазначеними суб’єктами та платниками, реальності та повноти відображення в обліку платників податків таких операцій.
Водночас уточнено, що контролюючий орган (виконавець) складає акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб’єкта господарювання при встановленні фактів, які не дають змогу провести зустрічну звірку такого суб’єкта. А саме — у разі:
- зняття платника з обліку;
- встановлення відсутності суб’єкта господарювання та/або його посадових (уповноважених) осіб за місцезнаходженням (податковою адресою);
- ненадання інформації та документів для проведення звірки.