ФІНМОНІТОРИНГ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ⏩
28.04.2020 набирає чинності Закон про фінмоніторинг (від 06.12.2019 № 361-IX), який передбачає, зокрема, нові правила подачі держреєстратору інформації прокінцевих бенефіціарних власників (далі — КБВ) юросіб.
У зв'язку з цим циркулює низка міфів, які потребують спростування.
Міф № 1
необхідно терміново бігти до держреєстратора для оновлення інформації про КБВ, інакше на керівника юридичної особи буде накладено штраф
Реальність: в частині обов'язкової подачі інформації про КБВ норми Закону почнуть працювати не 28.04.2020, а пізніше — з моменту набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи. Поки що такий наказ не прийнято. Тримісячний строк для оновлення інформації про КБВ почне спливати лише після набрання чинності таким наказом. До цього моменту державні реєстратори проводять усі реєстраційні дії у звичайному режимі.
Міф № 2
необхідно кожного разу при зверненні до держреєстратора подавати структуру власності юрособи, нотаріально засвідчені копії паспортів КБВ тощо.
Реальність: надавати додаткові документи для реєстрації змін до відомостей про юридичну особу (наприклад, структуру власності, нотаріально засвідчену копію паспорта КБВ тощо) потрібно лише у разі зміни інформації про КБВ. В усіх інших випадках процедура реєстрації залишається без змін.
Міф № 3
з 28.04.2020 потрібно подавати безліч нових документів, у тому числі таких, які ще не затверджено. Будуть одні відмови в реєстрації.
Реальність: до дня набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи (який, знову ж таки, поки що не підписаний), подавати держреєстратору документів для встановлення відомостей про КБВ, у тому числі і нотаріально засвідчених копій їх паспортів, не вимагають. Як і раніше, поки що достатньо заповнити необхідну інформацію у відповідній заяві.