Інструкція з видачі лікарняного змінилася: хто видає лікарняний під час самоізоляції, обсервації, карантину

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

МОЗ вніс зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455.

ФІНМОНІТОРИНГ: ЯК УБЕРЕГТИСЯ ⏩

Зміни передбачають наступне:

1. Видають та продовжують лікарняний листок тільки після особистого огляду хворого лікуючим лікарем (фельдшером). Про що лікар робить відповідний запис у медичній карті амбулаторного чи стаціонарного хворого з обґрунтуванням тимчасової непрацездатності.

2. На період проведення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацією та ліквідацією її спалахів та епідемій в Україні, листок непрацездатності може відкривати лікар первинки на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв'язку або інтернет-телефонії. У медичній карті амбулаторного хворого повинен бути обов’язково відповідний запис.

3. На період тимчасового відсторонення від роботи осіб, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення та які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, у разі неможливості тимчасово перевести за згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб, листок непрацездатності видає лікар-інфекціоніст або лікуючий лікар на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗу.

4. На період перебування застрахованої особи в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталях), у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), крім хворих осіб, листок непрацездатності видає лікуючий лікар на строк, визначений законодавством та галузевими стандартами у сфері охорони здоров'я.

Наказ МОЗ від 27.04.2020 № 963


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34000

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7419

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242845

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді