Як задекларувати самостійно нараховані ПЗ у зв'язку з несвоєчасною реєстрацією платником ПДВ

У разі обов’язкової реєстрації платником ПДВ особа не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто 1 млн грн оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг, повинна подати до податкової за своїм місцезнаходженням реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі — Заява).

Обов'язок нараховувати та сплачувати податкові зобов'язання з ПДВ у такої особи виникає з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подання Заяви. Тобто, з 11 числа.

Нові критерії блокування податкових накладних 2020

Як задекларувати самостійно нараховані ПЗ у зв'язку з несвоєчасною реєстрацією платником ПДВ

Податківці пояснили, що платник ПДВ самостійно коригує виявлені помилки поданням уточнючої звітності, якщо ці помилки виявив у раніше поданій декларації з ПДВ за попередні звітні періоди. І в цих періодах він перебував зареєстрованим платником ПДВ.

При цьому Податковим кодексом України (далі — ПК) не передбачений механізм декларування платником ПДВ в уточнюючій звітності самостійно нарахованих податкових зобов'язань з ПДВ за період з дня, наступного за граничним днем, який встановлений для подачі Заяви, до дати реєстрації особи як платника ПДВ.

Відповідно, відсутні законодавчі підстави складати податкові накладні, реєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних та відображення в уточнюючому розрахунку чи у декларації з ПДВ сум податкових зобов'язань з ПДВ на вищевказані операції.

Водночас контролери нагадали: особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ, не подала Заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Якщо особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації в якості платника ПДВ, на подала своєчасно заяву і, відповідно, не зареєструвалася в якості платника ПДВ, ДПС при перевірці самостійно визначає суму податкового зобов'язання.

Відповідальність платника за ненарахування податкового зобов'язання передбачена статтею 123 ПК.

Лист ДПС від 17.04.2020 № 1596/6/99-00-07-03-02-06/ІПК


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
753

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
2990

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10983

Звільнення від мита і ПДВ товарів для енергоінфраструктури та розмінування

Верховна Рада скасувала ввізне мито і ПДВ на енергетичне обладнання. Підприємства-виробники також матимуть змогу з пільгами імпортувати складові для виробництва машин для механізованого розмінування. Тримайте детальний огляд змін до Податкового та Митного кодексів через ці новації
253

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді