Кабмін своєю постановою від 17.06.2015 № 413 затвердив порядок та форму повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.
Так, існує три способи подачі повідомлення:
- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису;
- на паперових носіях разом із копією в електронній формі;
- на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше ніж із п’ятьма особами.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Термін подачі — до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.
У формі повідомлення необхідно вказувати дату й номер наказу, згідно з яким працівника прийнято на роботу.
Скласти повідомлення може працівник кадрової служби, а підписують його — керівник і головний бухгалтер. Подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) або ФОП.
Повідомлення подається до територіальних органів ДФС за місцем обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Податківці звертають увагу роботодавців, що за порушення норм трудового законодавства, зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати внеску та податку, до роботодавців застосовуються, окрім адміністративної відповідальності, штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення, тобто 36540 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.