Неоформлений стажист обійшовся ФОПу у 125 тис грн штрафу

У березні 2019 року фахівці Держпраці під час інспекційного відвідування виявили у ФОПа на робочому місці особу, яка назвалася стажером, але не мала трудового договору. Контролери склали припис, яким зобов`язали підприємця у строк до 05.04.2019 усунути виявлені порушення.

Неоформлений стажист обійшовся ФОПу у 125 тис грн штрафу

На підставі висновків акту інспекційного відвідування, 25.04.2019 Управлінням Держпраці прийнято постанову про накладення на ФОПа штрафу в розмірі 125190 грн за порушення вимог частини 1 статті 21 та частини 3 статті 24 КЗпП. Підприємець не погодився з постановою та подав до суду позов. Справа дійшла до апеляційного суду.

Визначальним у вирішенні спірних правовідносин у справі, є визначення наявності або відсутності ознак трудових правовідносин між ФОПом та фізособою. Суд встановив, що працівник проходив стажування на посаді продавця без укладеного трудового договору.

СТУК, СТУК — ДЕРЖПРАЦІ НА ПОРОЗІ З НОВИМ ПОРЯДКОМ ПЕРЕВІРОК

Роботодавець ні під час проведення інспекційного відвідування, ні в процесі розгляду справи не надав:

  • договір про професійне навчання найманого працівника;
  • наказ про організацію стажування;
  • програму стажування;
  • будь-які інші документи, що підтверджують врегулювання відносин між роботодавцем і стажистом.

Апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що підприємець допустив працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказу та не повідомив ДПС про прийняття працівника на роботу.

За інформацією Держпраці у Рівненській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19759

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34659

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді