Оголошення банкрутства: процедуру змінено

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

05.06.2020 ВРУ прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства». Його метою є усунення недоліків законодавства та недопущення порушення норм Конституції з питань банкрутства.

Законом передбачено доповнення частини другої статті 34 Кодексу нормою про необхідність подання кредитором при зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство судового рішення, яке набрало законної сили, та за яким не сплив строк пред’явлення його до виконання.

У зв’язку з цим таку підставу для відмови господарським судом у відкритті провадження у справі про банкрутство, як наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження, необхідно змінити на наступну підставу: «кредитором не додано до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство судового рішення, яке набрало законної сили, відповідно до вимог частини другої статті 34 цього Кодексу».

Окрім того, Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства доповнюються статтями 2-1 та 2-2 у зв’язку із необхідністю розгляду господарськими судами справ про банкрутство у процесуальні строки, встановлені Кодексом.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Асоціацією суддів господарських судів підготовлено інфографіку про основні зміни, які вносяться до Кодексу України з процедур банкрутства.

Оголошення банкрутства: процедуру змінено

Оголошення банкрутства: процедуру змінено

Оголошення банкрутства: процедуру змінено

Оголошення банкрутства: процедуру змінено

Оголошення банкрутства: процедуру змінено

Оголошення банкрутства: процедуру змінено

За матеріалами Судового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді