Як та хто може отримати допомогу по частковому безробіттю з 6 червня

UA RU

Уряд підкоригував порядок надання допомоги по частковому безробіттю на час карантину. Зміни набрали чинності з 06.06.2020.

Тож відтепер допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть отримати як роботодавці, так і ФОП, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами, тобто сплачували ЄСВ.

Як та хто може отримати допомогу по частковому безробіттю з 6 червня

Зокрема, допомогу по частковому безробіттю на період карантину, надають:

  • ФОПу, який є застрахованою особою — з розрахунку двох третин бази нарахування ЄСВ. Базу нарахування розраховують виходячи із середнього розміру місячної бази нарахування ЄСВ за рік, що передує року звернення, відповідно до звіту з ЄСВ (додаток 5);
  • ФОПу, який є застрахованою особою, та звільнений від сплати ЄСВ — із розрахунку двох третин розміру мінімальної зарплати.

УВАГА!

Розмір допомоги з часткового безробіття не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати.

Зазначену допомогу надають роботодавцям та наведеним вище ФОПам, які є суб’єктами малого та середнього підприємництва, на строк зупинення (скорочення) діяльності та протягом 30 календарних днів після завершення карантину в разі сплати ними ЄСВ протягом шести місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

Звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину можна протягом 90 календарних днів із дня зупинення (скорочення) діяльності.

Допомогу по частковому безробіттю на період карантину виплачує центр зайнятості.

Для отримання допомоги роботодавець або ФОП , який є застрахованою особою, має звернутися до центру зайнятості за місцем реєстрації його як платника ЄСВ та подати:

  • заяву у довільній формі. Зокрема, роботодавець у заяві зазначає інформацію про свою належність до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу та додає до заяви засвідчені ним копії підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів;
  • засвідчену копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
  • відомості щодо себе для ФОП згідно з додатком 2 до Порядку, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2020 № 453 (далі — Порядок № 453). Роботодавці подають відомості про працівників: ПІБ, РНОКП або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізосіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття РНОКП та повідомили про це орган ДПС і мають відповідну відмітку в паспорті), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 453. Якщо ФОП подає відомості як щодо себе, так і щодо своїх найманих працівників, він оформлює відомості за формами згідно з додатками 1 і 2 до Порядку № 453.
  • довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності, подану роботодавцем на підставі звітних відомостей, що надаються до ПФУ, крім ФОП, які є застрахованими особами та звільнені від сплати ЄСВ.

Протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або ФОПом, який є застрахованою особою, зазначених вище документів обласний або Київський міський центр зайнятості приймає рішення про надання або відмову в наданні допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Протягом трьох робочих днів з дати прийняття позитивного рішення центр зайнятості укладає з роботодавцем договір про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину. У договорі визначають права та обов’язки сторін, порядок перерахування роботодавцю коштів Фонду та виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину, гарантії зайнятості працівника, якому виплачують допомогу, відповідальність сторін, строк дії договору та порядок вирішення спорів. Примірний договір про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину наведений у додатку 3 до Порядку № 453. Із підприємцем за позитивного рішення такий договір не укладають.

Надалі допомогу центр зайнятості перераховує роботодавцю, ФОПу щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості на підставі поданих ними відомостей за формою згідно з додатком 1 та додатком 2 до Порядку № 453.

Постанова КМУ від 03.06.2020 № 453


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
657288

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
143054

Ліквідаційний звіт за 2025 рік: як скласти та подати ФОП-єдиннику

У консультації — про один з етапів припинення бізнесу фізособою-підприємцем, який є платником єдиного податку групи 1, 2 чи 3. Як скласти останню декларацію з єдиного податку з Додатком з ЄСВ, коли сплатити податок і ЄСВ, зразок заповнення ліквідаційної декларації і Додатка з ЄСВ
58072

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450814

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді