Платникам ЄВ: змінено порядок списання штрафів та пені

Закон №592 вносить зміни щодо порядку списання сум недоїмки, штрафів та пені, нарахованих платникам єдиного внеску.

Платникам ЄВ: змінено порядок списання штрафів та пені

Податкові перевірки: правила проведення та оформлення результатів

Відповідно до п. 9 Закону №2464 підлягають списанню за заявою платника несплачені на 1 січня 2021 року суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми, якщо платниками ЄВ не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, та за умови подання протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом №592:

  • платниками, зазначеними у п. 4 Закону №2464 – заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до контролюючого органу – звітності;
  • платниками, зазначеними у п. 5 Закону №2464 – заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності за період з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592.

Зазначена звітність подається платником виключно у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Після отримання у встановленому законом порядку відповідних відомостей контролюючий орган протягом 15 робочих днів проводить камеральну перевірку, за результатами якої приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені або вмотивоване рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Як нарахувати і сплатити ЄСВ БЕЗ ШТРАФІВ

Контролюючим органом може бути прийнято рішення про відмову списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, за умови якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

  • платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 01 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592.
  • суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464.

Якщо суми недоїмки, а також штрафи та пеня, нараховані на суми недоїмки, були частково самостійно сплачені платником та/або стягнуті у порядку, передбаченому Законом №2464, контролюючий орган приймає рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені у частині, що залишилася несплаченою.

Штрафні санкціїдо платника єдиного внеску, передбачені п. 7 частини одинадцятої ст. 25 Закону №2464, за наведених умов не застосовуються.

Вимога про сплату суми недоїмки, штрафних санкцій і пені вважається відкликаною у день прийняття податковим органом рішення про списання суми недоїмки, штрафних санкцій і пені.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені відповідно до Закону №2464 не підлягають поверненню.

За матеріалами ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (Податковий розрахунок): оновлено

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку
647415

Сплата ЄСВ ФОП у 2025 році

Усі фізособи-підприємці є платниками єдиного соціального внеску «за себе». Як він сплачуватиметься у 2025 році – у цьому огляді
32196

Сплата ЄСВ у 2025 році

Єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці за своїх працівників після нарахування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деяких інших виплати. Ще його сплачують фізособи-підприємці — «за себе». Все про ЄСВ — в огляді
6557

ЄСВ: ставки, сплата, строки звітування

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), як постановляє Закон про ЄСВ, сплачують роботодавці за своїх працівників, коли нараховують заробітну плату, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деякі інші виплати. Ще його сплачують «за себе» фізособи-підприємці. Усе про останні зміни щодо ЄСВ – читайте у статті
139425

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
69514

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді