Зупинили ПН/РК: що робити платникові

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці роз’яснює порядок дій платників податків у разі зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зупинили ПН/РК: що робити платниковіСКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ

Якщо зупинили реєстрацію вашої ПН/РК першочергово з’ясуйте причину зупинки — ознайомтеся з Квитанцією №1. Вона надходить до електронного кабінету платника і це підтвердить зупинку реєстрації.

Варіант перший - у квитанції зазначили п.1-8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість.

Це свідчить про те, що платника податку віднесли до переліку ризикових платників. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день, коли Комісія регіонального рівня приймає таке рішення. У рішенні зазначають підставу, відповідно до якої встановлюють відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Варіант другий - у квитанції зазначили п.1-6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

В такому випадку, необхідно надати письмові пояснення та копії документів в електронній формі до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/ РК.

Письмові пояснення та копії документів подаються до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі наведено в Наказі Мінфіну від 12.12.2019 № 520.

Рішення приймає Комісія регіонального рівня - упродовж 5 робочих днів та надсилає в електронному вигляді платнику.

Якщо платник податків не згодний з рішенням регіональної комісії він може оскаржити рішення в адміністративному порядку до ДПС України упродовж 10 календарних днів з дня набрання чинності рішенням комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації ПН/РК в Реєстрі.

Рішення комісії ДПС з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та можна оскаржувати в судовому порядку.

За матеріалами ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
723528

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26951

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198252

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5584

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13951

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді