Зупинили ПН/РК: що робити платникові

Податківці роз’яснює порядок дій платників податків у разі зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зупинили ПН/РК: що робити платниковіСКАЧАТИ ПАМ’ЯТКУ

Якщо зупинили реєстрацію вашої ПН/РК першочергово з’ясуйте причину зупинки — ознайомтеся з Квитанцією №1. Вона надходить до електронного кабінету платника і це підтвердить зупинку реєстрації.

Варіант перший - у квитанції зазначили п.1-8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість.

Це свідчить про те, що платника податку віднесли до переліку ризикових платників. Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день, коли Комісія регіонального рівня приймає таке рішення. У рішенні зазначають підставу, відповідно до якої встановлюють відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Варіант другий - у квитанції зазначили п.1-6 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

В такому випадку, необхідно надати письмові пояснення та копії документів в електронній формі до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/ РК.

Письмові пояснення та копії документів подаються до ДПС в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в Реєстрі наведено в Наказі Мінфіну від 12.12.2019 № 520.

Рішення приймає Комісія регіонального рівня - упродовж 5 робочих днів та надсилає в електронному вигляді платнику.

Якщо платник податків не згодний з рішенням регіональної комісії він може оскаржити рішення в адміністративному порядку до ДПС України упродовж 10 календарних днів з дня набрання чинності рішенням комісії контролюючого органу про відмову у реєстрації ПН/РК в Реєстрі.

Рішення комісії ДПС з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та можна оскаржувати в судовому порядку.

За матеріалами ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235328

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80419

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74487

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59702

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді