Жорсткий карантин із 22 червня: чи введуть

В Україні за останній тиждень різко зросла кількості нових випадків захворювання на COVID-19. Тенденція до погіршення епідемічної ситуації простежується з початку поетапного пом’якшення в країні карантинних обмежень.

МОЗ розробило 81 сценарій можливого розвитку ситуації з COVID-19 у країні. Ретроспективно вибрали 3 сценарії, які враховують сезонність поширення вірусу.

Літо підприємців 2020: працюємо в умовах адаптивного карантину

Жорсткий карантин із 22 червня: чи введуть

Якщо ситуація буде розвиватися за гіршим сценарієм, то в деяких областях уже з 22 червня можуть ввести жорсткий карантин. Але існує також висока ймовірність скасування карантину за умови дотримання протиепідемічних правил.

З 22 червня змінять індикатори можливого посилення карантинних заходів на місцях. Зокрема, встановлені такі критерії: середня кількість тестувань методами ПЛР та ІФА-аналізу (не менше ніж 24 на 100 тисяч населення, раніше — 12). Замість інцидентності вводиться коефіцієнт виявлення випадків інфікування коронавірусом, він складає більше 11%, а також введено показник динаміки зростання випадків інфікування — більше 10%. Рішення щодо посилення чи послаблення карантину будуть приймати органи місцевого самоврядування за поданням головного санітарного лікаря області. Обмежувальні заходи можна буде вводити не для всієї області, а для окремого району.

Збереження динаміки сьогоднішніх критеріїв епідемічної ситуації дозволить пом’якшити з 22 червня карантин у Києві та Чернівецькій області, які раніше не могли цього зробити. Натомість негативну динаміку демонструє Харківська область.

Уряд на найближчому засіданні, запланованому на 19 червня, планує розглянути питання звільнення від оподаткування операцій закупівлі ІФА-тестів і обладнання, а також спростити процедуру їх придбання.

За матеріалами МОЗ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4186

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7328

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60649

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
86

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді