Парламент посилив захист прав вкладників банків-банкрутів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку»

Законодавчим актом удосконалено процедуру виведення з ринку неплатоспроможних банків та посилити захист прав вкладників.

Законом суттєво посилено захист прав вкладників, зокрема, до сфери гарантування виплат долучаються вклади фізичних осіб — підприємців; започатковано модель консолідованого офісу, що дозволить Фонду гарантування вкладів фізичних осіб більш ефективно здійснювати управління активами неплатоспроможних банків з метою задоволення більшого кола вкладників та кредиторів таких банків.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Законом визначаються особливості виведення неплатоспроможного банку з ринку за участі держави, згідно з якими держава в особі Міністерства фінансів України або в особі банку, в якому держава є власником частки понад 75 відсотків акцій (крім санаційного банку), має право брати участь у виведенні з ринку неплатоспроможного банку, що відповідає критеріям, визначеним Кабінетом Міністрів України за погодженням з Національним банком України.

«Держава в особі Міністерства фінансів України або в особі державного банку зобов’язана брати участь у виведенні з ринку неплатоспроможного банку, який згідно постанови Національного банку України визначений системно важливим».

Законом передбачено, що виведення з ринку неплатоспроможного банку за участі держави здійснюється протягом двох календарних днів, починаючи з дня, наступного за днем початку процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб протягом двох календарних днів під час виведення банку у спосіб, визначений пунктами 4 або 5 частини другої статті 39 цього Закону, за поданням Міністерства фінансів України, призначає членів правління та ради банку. Норми статті 7 Закону України «Про банки і банківську діяльність» не поширюються на банк, придбаний державою відповідно до цієї статті.

Відповідні зміни внесено до Господарського, Кримінального Цивільного та процесуальних кодексів, Кодексу про адміністративні правопорушення, законів «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про акціонерні товариства», «Про обіг векселів в Україні», «Про судовий збір», «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Законопроект зареєстровано за № 2045а.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4470

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18061

Ліцензування підприємства: правила, відповідальність, бухгалтерський облік

Хочете почати торгівлю алкоголем чи стати туроператором, відкрити стоматкабінет? А може є потреба зберігати на території підприємства пальне? Ну що ж, вам доведеться отримати спеціальний дозвіл — ліцензію. Про ліцензування окремих видів господарської діяльності мова піде в сьогоднішній консультації: види діяльності, документи, загальні правила, зміни 2025, відповідальність, штрафи й особливості бухгалтерського обліку за НП(С)БО та МСФЗ
22223

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді