Розрахунок частки с/г товаровиробництва: алгоритм заповнення
Наказ Мінагрополітики від 09.11.2023 № 1935,
з урахуванням змін внесених наказом від 27.11.2023 № 2059
Мета змін — удосконалити Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва, затвердженого наказом Мінагрополітики від 26.12.2011 № 772 (далі — Розрахунок).
Діючий Розрахунок не враховує можливість зміни операційного обороту між пов’язаними сторонами. Вони призведуть до зменшення балансів заборгованостей, що автоматично матимуть наслідок зменшення суми балансів резервів на звітні дати та відповідні визнання доходів від перерахунку резервів у складі субрахунку 716 «Відшкодування раніше списаних активів».
Тож, Розрахунок потребує коригування в частині надання можливості вираховувати доходи від коригування резерву під кредитні збитки із скоригованого доходу сільгосптоваровиробника.
Змінами, зокрема, Розрахунок доповнюють показником, відповідно до якого коригують загальну суму доходу сільгосптоваровиробника, а саме «сума доходу від перерахунку доходів при врегулюванні сумнівної (безнадійної) заборгованості» (новий підпункт 3.8 пункту 3 графи 3 таблиці).
Наказ набрав чинності 05.01.2024 — це день, коли його опублікував «Офіційний вісник України» № 3.
Щоб у 2024 році перебувати у лавах спрощенців, агровиробник має слідкувати за дотриманням частки сільгосптоваровиробництва в 2023 році. Які доходи від експорту продукції впливатимуть на її розрахунок? Які доходи варто оптимізувати, щоб не втратити статус спрощенця в 2024 році? Як доходи від грантів і коштів держпідтримки вплинуть на сільгоспчастку? Які воєнні нюанси та повернення зі спецєдиного податку за ставкою 2% врахувати? Про усе дізнаєтесь на вебінарі