За встановлений газ на авто ФОПу оплачують кредитними коштами: чи потрібен йому РРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підприємець надає послуги з продажу та встановлення газобалонного обладнання на автомобілі, застосовує спрощену систему оподаткування, обліку та звітності і є платником єдиного податку другої групи.

Чи потрібно йому використовувати РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, якщо він отримує кошти на свій банківський рахунок як оплату за товар від клієнта (кінцевого споживача), що були перераховані АТ КБ «Приватбанк» з внутрішньобанківського рахунку кредитних коштів?

За встановлений газ на авто ФОПу оплачують кредитними коштами: чи потрібен йому РРО

Податківці стверджують, що при отриманні коштів за товар (послугу) з внутрішньобанківського рахунку кредитних коштів на банківський рахунок підприємця застосовувати РРО не обов’язково.

Водночас, при оплаті споживачами виставлених рахунків за надані послуги з продажу та встановлення газобалонного обладнання шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто, із застосуванням ЕПЗ) РРО обов’язковий.

Адже банківські системи дистанційного обслуговування та сервіси переказу коштів є лише каналами/інструментами, що дозволяють ініціювати такий переказ. А квитанція, отримана при здійсненні розрахунку за допомогою ЕПЗ, не є розрахунковим документом та не підтверджує факт продажу товару (отримання послуг). Вона лише підтверджує ініціювання переказу коштів з рахунку держателя ЕПЗ.

Лист ДПС від 26.05.2020 № 2186/6/99-00-05-04-01-06/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9556

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23275

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48903

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді