Мінфін актуалізував декілька МСБО та один КТМФЗ

16 червня Мінфін оприлюднив оновлені:

МСБО 8 «Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки». Цей Стандарт застосовують при обранні та застосуванні облікових політик, обліку змін в облікових політиках, змін в облікових оцінках та виправленні помилок попереднього періоду.

МСБО 23 «Витрати на позики». Суб’єкт господарювання застосовує цей стандарт в обліку витрат за позиками . Даний Стандарт не стосується фактичної або умовно розрахованої вартості власного капіталу, включаючи привілейований капітал, не класифікований як зобов’язання.

Мінфін актуалізував декілька МСБО та один КТМФЗ

Ведення бухгалтерського обліку на підприємстві

Суб’єкт господарювання може не застосувати цей Стандарт до витрат за позиками, що безпосередньо відносять до придбання, будівництва або виробництва:

  • кваліфікаційного активу, що оцінюють за справедливою вартістю, наприклад, біологічного активу в межах МСБО 41 «Сільське господарство»

або

  • запасів, які виробляють або іншим чином регулярно виготовляють у великій кількості.

МСБО 40 «Інвестиційна нерухомість». Цей Стандарт застосовують при визнанні й оцінці інвестиційної нерухомості та розкритті інформації про неї.

Не застосовують стандарт до:

  • біологічних активів, пов’язаних із сільгоспдіяльністю

та

  • прав на корисні копалини та родовища корисних копалин, таких як нафта, природний газ та подібні невідновлювані ресурси.

КТМФЗ 16 «Хеджування чистих інвестицій в закордонну господарську одиницю». Це Тлумачення застосовують до суб’єкта господарювання, який хеджує валютний ризик, що виникає внаслідок його чистих інвестицій у закордонні господарські одиниці, і бажає кваліфікувати облік хеджування відповідно до МСФЗ 9.

Його не слід застосовувати по аналогії до інших типів обліку хеджування.

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14071

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
877

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді