Все про нарахування і утримання ПДФО у системі "Експертус Головбух" ➠
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначили статтею 43 Податкового кодексу України (ПК).
Заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені подавайте у довільній формі. В ній зазначте напрям перерахування коштів:
- на рахунок у банку, небанківському надавачу платіжних послуг;
- на єдиний рахунок — у разі його використання;
- на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладений на ДПС, незалежно від виду бюджету;
- повернення у готівковій формі коштів у разі відсутності рахунку в банку, небанківському надавачу платіжних послуг (п. 43.4 ПК).
Заяву можете подати в електронній формі (п. 1 розд. IІІ Порядку інформаційної взаємодії Державної податкової служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення (перерахування) платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.2019 № 60).
Податковий агент має право на підставі поданої заяви повернути з бюджету або врахувати в рахунок сплати майбутніх платежів тільки ту суму надміру сплаченого ПДФО, яку перерахував до бюджету понад суму грошових зобов’язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату.
За наявності переплати, податковий агент має право не сплачувати ПДФО в межах такої переплати.
Бухгалтерія із запізненням отримала наказ про прийняття на роботу або про встановлення доплати. Зарплату донарахували наступного місяця. Як таку виплату відобразити в додатках до Податкового розрахунку?