«Зроблено в Україні»: знову розширили перелік сільгосптехніки з компенсацією вартості у 25%

Мінекономіки наказом від 05.11.2024 № 25285 оновило перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсують за рахунок бюджетних коштів

image48

Перелік сільськогосподарської техніки та обладнання, 25% вартості яких компенсує держава, розширили до 11 878 одиниць техніки від 138 українських підприємств.

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має:

  • обрати постачальника з офіційного Переліку на сайті Мінекономіки;
  • придбати необхідну с/г техніку вітчизняного виробництва;
  • подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.

На сьогодні до програми долучилися 33 уповноважених банки.

Виробники, які бажають включити свою техніку до Переліку, можуть звернутися через офіційну електронну пошту Мінекономіки — [email protected].

Заявку та додані до неї документи подає до Мінекономіки виробник в електронній формі з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дозволяють встановити особу керівника виробника або уповноваженої особи.

Перелік техніки та обладнання оновлюють регулярно, після перевірки ступеня локалізації виробництва. Останні зміни внесені наказом Мінекономіки від 05.11.2024 № 25285.

Критерії, за якими визначають відповідність виробника с/г техніки та обладнання, зазначені у підпунктах 6 — 7 Постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» від 01.03.2017 № 130.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
854

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3341

Аграрні ноти: як аграріям залучати гроші для бізнесу

Новий механізм залучення коштів для аграрних підприємств депутати запровадили Законом про аграрні ноти, що набрав чинності з 01.01.2025. Підкажемо, які відносини регулює новий документ, а також яким бізнесам цей інструмент може бути цікавий і вигідний
1346

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
28544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді