Як податківці запобігли ухиленню від оподаткування за рахунок підміни товарної номенклатури

14 липня співробітники ГУ ДПС у Київській області в ході аналізу потенційно ризикових операцій виявили комплекс операцій одного з суб’єктів господарювання, що містив ознаки підміни товарної номенклатури (так звана «скрутка»).

Сформувавши в системі електронного адміністрування (далі — СЕА) ПДВ ліміт за рахунок реєстрації податкових накладних (далі — ПН) на отримання лікеро-горілчаних виробів та пива в асортименті, суб’єкт здійснив спробу подальшої реєстрації за рахунок сформованого таким чином ліміту ПН на відвантаження сільськогосподарської та промислової продукції (насіння соняшнику та ріпаку, пшениця, ячмінь, запасні частини до тепловозів тощо). Тобто реєструвалися ПН на відвантаження товару, походження якого в СЕА не прослідковувалось.

Проведений оперативний аналіз діяльності зазначеного суб’єкта та його контрагентів показав, що була спільна риса в їх діяльності. Так за останній місяць у них відбулася зміна власників та керівників, а сплата податків на мінімальному рівні або взагалі відсутня.

Як податківці запобігли ухиленню від оподаткування за рахунок підміни товарної номенклатури

Через створену за останні два місяці ДПС систему оперативного обміну інформацією про ризикові операції негайно були надіслані повідомлення про виявлені ризикові операції до головних управлінь ДПС в областях, де були зареєстровані контрагенти суб’єкта господарювання.

В результаті 15 липня регіональні комісії контролюючих органів прийняли рішення про визначення суб’єктів господарювання, які брали участь у зазначених операціях, як таких, що мають ознаки ризиковості. Реєстрація поданих ними ПН була зупинена з пропозицією надати пояснення щодо проведених операцій та копії документів, що підтверджують фактичне їх проведення. Однак станом на 17 липня такі підтвердження, а також скарги на зупинення реєстрації ПН до ДПС не надходили.

Враховуючи це, ДПС звернулась до правоохоронних органів із заявою про наявність у діях посадових осіб зазначених суб’єктів господарювання ознак злочину, передбаченого статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення».

Таки чином контролери упередили використання податкового кредиту з ознаками фіктивності на суму більше 20 млн грн ПДВ.

Як податківці запобігли ухиленню від оподаткування за рахунок підміни товарної номенклатури

Скачати

Як податківці запобігли ухиленню від оподаткування за рахунок підміни товарної номенклатури

Скачати

Як податківці запобігли ухиленню від оподаткування за рахунок підміни товарної номенклатури

Скачати

За інформацією Пресслужби ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235336

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80426

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74526

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59710

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді