❗️ВИ НЕ МОЖЕТЕ ПРОПУСТИТИ ЦІ ЗМІНИ❗️
28.04.2020 набрав чинності новий Закон «Про фінмоніторинг» (від 06.12.2019 № 361-IX). Він встановлює обов’язок формувати комплексну адміністративну звітність у сфері фінансового моніторингу суб'єктами державного фінмоніторингу, правоохоронними та судовими органами. У зв’язку з цим Уряд затвердив відповідний порядок.
Так, до 31 січня кожного року суб'єкти державного фінансового моніторингу, правоохоронні та судові органи зобов’язані надавати Держфінмоніторингу відповідну звітність за попередній рік.
Звітність правоохоронних органів має включати інформацію про:
- кількість розслідуваних справ та кількість осіб щодо яких розпочаті кримінальні провадження в цій сфері;
- результати розслідування кримінальних правопорушень;
- кількість запитів про взаємну правову допомогу та результати їх розгляду;
- кількість інших міжнародних запитів;
- вартість заморожених, арештованих чи конфіскованих активів.
Звітність судових органів має включати інформацію про:
- кількість кримінальних справ (проваджень) щодо злочинів у сфері запобігання та протидії, які надійшли на розгляд суду;
- кількість розглянутих судами кримінальних справ;
- кількість осіб, засуджених за кримінальні правопорушення;
- суму штрафів, призначених судом, та суму застосованих судом конфіскацій майна за злочини у сфері запобігання та протидії.
Звітність суб’єктів державного фінансового моніторингу (НБУ, Мінфін, Мінюст, Мінцифри, НКЦПФР) має включати інформацію про:
- кількість суб’єктів первинного фінансового моніторингу, які зареєстровані або мають ліцензії та/або інші документи, що надають право на здійснення діяльності, з провадженням якої в особи виникає статус суб’єкта первинного фінансового моніторингу, у встановленому законодавством порядку;
- кількість проведених перевірок суб’єктів первинного фінансового моніторингу;
- кількість виявлених порушень та застосовані заходи впливу.
Вся узагальнена комплексна адміністративна звітність буде оприлюднюватись на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу до 20 лютого кожного року.