З 01.01.2021 запрацює єдиний рахунок: про що потрібно знати та чи варто готуватись

Дисконтуємо ВСЕ: Мінфін «узаконив» жах усіх бухгалтерів

Відповідно до Порядку єдиний рахунок відкривають на ім’я ДПС у Казначействі.

Платник за його бажанням може використовувати такий рахунок для сплати платежів. Для цього він повинен подати повідомлення про використання єдиного рахунку в електронній формі через електронний кабінет.

З 01.01.2021 запрацює єдиний рахунок: про що потрібно знати та чи варто готуватись

Сплатити через єдиний рахунок можна буде всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з ЄСВ, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень.

Єдиний рахунок не може бути використаний для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Також передбачено, що єдиний рахунок не є бюджетним та буде віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Платник має право повідомити про використання або відмову від використання єдиного рахунку один раз протягом календарного року.

Якщо платник має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку такий платником подає за кожним відокремленим підрозділом.

Використовувати єдиний рахунок починають з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку.

У разі відмови платника від використання єдиного рахунку таке використання припиняють, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову від використання єдиного рахунку.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1553

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
362644

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41562

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді