Строк служби РРО та процедура скасування реєстрації

UA RU
Строк служби РРО встановлює виробник цієї продукції

Строк служби РРО та процедура скасування реєстрації

🎥 РОЗРАХУНКИ ПРИ ВИЇЗНІЙ ТОРГІВЛІ

Строк служби — строк, упродовж якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій (далі — РРО), у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів. Строк служби РРО встановлює виробник цієї продукції (п. 2 Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстратора розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 12.05.2004 № 601).

Після закінчення строку служби апарата виробник не гарантує подальшого функціонування складових частин, а отже РРО в цілому і не гарантує збереження інформації у фіскальній пам’яті такого апарата.

При визначенні строку служби РРО слід керуватися нормою щодо семирічного строку з моменту введення в експлуатацію. Але не більше дев’яти років від дати випуску, що встановили Порядком доопрацювання електронних контрольно-касових апаратів, затвердженим рішенням КМУ від 30.11.1999 № 11.

Реєстрація РРО діє до дати скасування реєстрації РРО. Це відбувається у випадках, зокрема, коли:

  • вичерпаний строк служби РРО, вказаний у реєстрі екземплярів РРО або у паспорті (формулярі) РРО, який не включений до Реєстру екземплярів РРО та був зареєстрований у податковій до створення Реєстру екземплярів РРО;
  • закінчилися визначені законодавством строки експлуатації РРО.

Реєстрацію РРО у цих випадках скасовують за заявою госпсуб’єкта або примусово за рішенням ДПС за місцем реєстрації РРО.

Податковий орган за місцем реєстрації РРО попереджає госпсуб’єкта за місяць до настання терміну про необхідність проведення процедури скасування реєстрації РРО.

Скасування реєстрації РРО проводиться податковва не пізніше двох робочих днів з дня настання терміну виведення з експлуатації РРО.

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердив Мінфін наказом від 14.06.2016 № 547.

За інформацією ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48221

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41192

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді