Податківці розповіли про порядок оподаткування надання в оренду нерухомого майна :
- фізичною особою (орендодавець) - фізичній особі, яка не є суб’єктом господарювання (орендар);
- фізичною особою (орендодавець) – суб’єкту підприємницької діяльності (орендар);
- ФОПом (платником єдиного податку 2 -3 групи).
Дохід від надання нерухомості в оренду (суборенду, емфітевзис), житловий найм (піднайм) оподатковуються за ставкою 18 % (пп. 170.1.4, п.167.1 ПКУ). Також зазначений дохід є об’єктом оподаткування військового збору і утримується за ставкою 1,5 % (п. 16.1 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ).
При цьому сам об'єкт оподаткування визначається з огляду на розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується КМУ, з огляду на мінімальну вартість місячної оренди 1 кв. м загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади. Якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об'єкт оподаткування визначається з огляду на розмір орендної плати, зазначений в договорі оренди.
► скільки орендної плати доведеться віддавати ► за якою нормативкою складати ► у чому специфіка для КНП ► як убезпечитися від суперечок з орендарями